Covid udělal z herců šetřílky. Na čem škudlí Kotek a Polášek?
Zdroj: TV Prima

Covid udělal z herců šetřílky. Na čem škudlí Kotek a Polášek?

Vytvořeno dne 29.05.2021

Rok v covidu s minimálními nebo nejistými příjmy přiměl řadu umělců na čas změnit profesi nebo se alespoň zamyslet nad svými výdaji. Do úsporného režimu se podle svých slov přepnuli i herci Vojta Kotek a Josef Polášek.

Video soubor
Zdroj: TV Prima

Zatímco Vojta Kotek je svojí spořivostí pověstný, Josef Polášek musel přivyknout, každý přitom zvolil jiný způsob šetření. Kotek šel cestou omezení vlastního komfortu, Polášek se rozhodl docílit větší soběstačnosti pěstitelstvím. „V covidu jsem zaměstnal sám sebe. Moje pracovní síla je zadarmo a dostávám za to nic. Stal se ze mne pomalu stárnoucí zahrádkář. Pořídil jsem si slepice a vozíme domácí vejce z Prahy na Moravu,“ šokoval spoluhráče i soupeře Polášek.

Vojta Kotek se do sídlištního farmaření nepouští, zato si spočítal, že dost ušetří řízeným otužováním. „Ze mne si Jakub celoživotně dělá srandu, že jsem šetřivý. Nevím, kde na to přišel, možná proto, že jsem ho jednou v zimě pozval na návštěvu a požádal jsem ho, aby si vzal bundu navíc. Každoročně zkracuju topnou sezónu,“ přiznal s úsměvem Kotek, který k domácímu otužování prý přesvědčil i přítelkyni. „Snažím se na to přítelkyni přivyknout a aklimatizovat ji. Směju se otužilcům u rybníka, že je to nový trend, mohli by chodit ke mně,“ dodal pobaveně kapitán jednoho ze soutěžních týmů pořadu Máme rádi Česko.

Spolu s ním budou mít možnost blýsknout se znalostmi o Česku herečka Sabina Rojková a herci Karel Zima a Pavel Nečas. Proti nim se postaví v týmu Jakuba Prachaře začínající farmář Josef Polášek, herec Míra Nosek a zpěvačka Kateřina Marie Tichá.