Další zahraniční hvězda na karlovarském festivalu. Ethan Hawke se prošel po červeném koberci
Zdroj: herminapress

Další zahraniční hvězda na karlovarském festivalu. Ethan Hawke se prošel po červeném koberci

Vytvořeno dne 28.08.2021

Poslední zahraniční hvězdou na letošním karlovarském festivalu je americký herec, režisér a spisovatel Ethan Hawke, který pozdravil diváky na červeném koberci před hotelem Thermal.

Herec osobně uvedl thriller Paula Schradera Zoufalství a naděje. Hawke ve snímku Paula Schradera ztvárnil obtížnou roli pochybujícího kněze.

„Paula Schradera jsem objevil až v devatenácti letech. Zrovna jsem se přestěhoval do New Yorku a v jednom kině hráli dvojprogram Taxikáře a Zuřícího býka. A to byla pro mě ukázka toho, čeho film může dosáhnout. Takže si asi umíte představit, jaké to bylo dostat od Paula scénář, a cítit v něm toho samého umělce. Umělce, který má stále co nového říct a zároveň je v něm moudrost jeho věku. Dostat jeho scénář bylo jako povolání do zbraně,“ vyprávěl Ethan Hawke, který si v dramatu zahrál pochybujícího reverenda.

„O Paulovi by nikdo neřekl, že je milý. Ale u tohoto filmu byl nabit smyslem, nebral nic za samozřejmé, nechtěl promrhat ani vteřinu. Ten film je naplněn jeho osobním vyjádřením a disciplínou. Hraju od čtrnácti let a už moc nepotkávám lidi, které považuji za mistry. Paul jím ale je,“ vzdal hold režisérovi snímku Ethan Hawke.

Ethan Hawke ztvárnil desítky nezapomenutelných rolí, spolupracoval s výraznými režisérskými osobnostmi – Peter Weir, Alfonso Cuarón, Sidney Lumet a především s Richardem Linklaterem, s nímž se podílel na osmi filmech a je i spoluautorem scénářů kultovních filmů Před soumrakem a Před půlnocí, které mu vynesly nominace na Oscara. Režijně Hawke debutoval filmem Chelsea Walls a jeho zatím posledním režisérským počinem je životopisný snímek Blaze.

Americký herec, režisér a spisovatel převezme na závěr festivalu Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary.