Fešáci vydávají nejúspěšnější alba s dosud nevydanými  bonusy
Zdroj: Petr Berounský

Fešáci vydávají nejúspěšnější alba s dosud nevydanými bonusy

Vytvořeno dne 12.04.2021

V loňském roce zaznamenala legendární kapela Fešáci několik významných výročí. Kvůli vládním opatřením posunula oslavy na letošní rok a výsledek stojí za to. Nejprodávanější a nejpopulárnější alba této skupiny nebyla několik dekád v prodeji.

Nyní vychází Fešáci 2000 (1980) a Hvězda Countryon (1990) v remasterované edici jako dvojcédé, navíc s bonusy, které nikdy nevyšly! K této příležitosti plánuje kapela online koncert 21. dubna z kinosálu v Ústí nad Labem.

Během streamovaného koncertu Fešáci spolu se vzácnými hosty toto dvojalbum pokřtí a vylosují jednoho vítěze z řad těch, kteří si elektronickou vstupenku na koncert zakoupili. Vítěz slosování obdrží toto dvojcédéčko od Fešáků podepsané. Podmínky soutěže najdou diváci na facebookové stránce skupiny.

O tom, že jsou Fešáci stále aktivní kapelou, která se těší obrovské popularitě, svědčí i chystaný koncert ve velkém sále Lucerny, který je naplánovaný na 21. října letošního roku.

„Rádi bychom vás s Fešáky pozvali na naše již druhé online představení, které se uskuteční ve virtuálním prostoru a bude promítáno přímo do vašich obýváků. Tentokrát to bude jarní představení, které ponese název Jarní zpráva, podle oblíbené písně Tomáše Linky. Pozveme i našeho kamaráda Rosťu Fišera, který zazpívá písně Michala Tučného, a také naši bývalou členku a zpěvačku Hanku Mladou, která zazpívá své slavné Fešácké písně. Koncert bude opět uvádět moderátor Country radia Pavel ‚Bezi‘ Bezouška,“ zve na koncert kapelník Tonda Kny.

Alba Fešáci 2000 (1980) a Hvězda Countryon (1990) měla kulatá výročí a kapelník a kompilátor Antonín Kny je doplnil o bonusy se vzpomínkami na bývalé členy souboru a připomínkou, že Tomáš Linka nedávno oslavil pětasedmdesátiny. Kromě jeho výtečného zpívání a hry na foukací harmoniku tu najdete také všechny další zásadní sólové hlasy spojené s historií skupiny.

Michal Tučný, Pavel Brümer, Robert Moucha, Jindřich Šťáhlavský, Radek Stanka, Hana Mladá, Erika Horká, Miloš Slezák, Jindřich Malík a samozřejmě také Petr Novotný, to jsou jména, která na obou discích uslyšíte. Velké hity i méně známé písně, vždy však opatřené visačkou vysoké kvality zpěváků, instrumentalistů, skladatelů i textařů. Mnohé z toho se na CD poprvé a naposled objevilo před mnoha lety