Probudí se polonahá a na podlaze leží mrtvola! Jak je do případu zamotaná Jitka Sedláčková?
Zdroj: TV Prima

Probudí se polonahá a na podlaze leží mrtvola! Jak je do případu zamotaná Jitka Sedláčková?

Vytvořeno dne 10.04.2021

Ráno se vzbudí v cizí posteli, a nic si nepamatuje. V okamžiku, kdy uvidí na zemi mrtvé tělo, se dá na útěk – pro herečku Jitku Sedláčkovou to znamenalo, že musela na plac seriálu Polda nastoupit kaskadérka. „V té době jsem měla ústřel páteře a poraněné koleno. Při útěku jsem měla přelézat zeď. Nešlo to, a tak museli povolat kaskadérku. Propadala jsem se hanbou, protože to byla nízká zídka, a já jsem ječela, že to nezvládnu, že upadnu a budu se tam někde na zemi povalovat. Nakonec přišla kaskadérka, která mi byla svým způsobem podobná, jen měla malinko jinou postavu – trošku objemnější pozadí, je motorkářka,“ vzpomíná dnes už s úsměvem Jitka Sedláčková.

Příběh, kdy je zabit majitel hospody, kterému navíc Vanda dluží za nájemné, byl pro herečku zajímavý, a zároveň děsivý. „Bylo pro mě zvláštní přistoupit na to, že se něco takového může stát. Příběh je velice reálný a to, že by mě někdo uspal a probudila bych se kousek od mrtvoly… Přemýšlela jsem, že se to ale klidně může kdykoli stát,“ naznačuje příběh herečka, která se reálně na place v jednu chvíli rozbrečela. „Bylo to v okamžiku, kdy se vracím jako Vanda do hospody. Nevěděla jsem, tedy já jako Jitka, co mě uvnitř čeká. Nešla jsem se podívat, protože ve chvíli, kdy točíme, je v té hospodě přes čtyřicet stupňů. Ráda tak trávím volné chvíle venku. Všichni se mě ptají, proč jsem v hospodě taková upatlaná. No, když vstáváte v pět ráno a jste celý den v takové sauně, tak holt ta krása vadne,“ vtipně popisuje herečka dění na place. „Otevřela jsem dveře a rozbrečela se. Kolegové mě dojali, byl tam transparent – Vítej, Vando – a já jsem prostě začala bulet. Viděli to a koukali na mě. Ve scénáři to rozhodně nebylo. Jsem ale známá tím, že pláču, a nemám s tím problém. Koukali jsme na sebe navzájem, jak jsem dojatá, a bylo to krásný.“

Na place je prý tak úžasná atmosféra, že se herečka nemůže dočkat, až se v květnu rozjede natáčení páté řady, kde její Vanda nebude chybět.

Další díl seriálu Polda má svého hvězdného hosta. Svou úlohu ve vraždě bude hrát i postava Pavla Kříže, a na place to tak znamenalo, že se před kamerou sešli po letech dva výborní kamarádi. „Hraje neuvěřitelného sviňáka, muže peněz, a Pavel to zvládl moc fajn. Dokonce se mě štáb pokoušel překvapit, neřekli mi, že tam bude, a až ve chvíli, kdy mi přišly dispozice na natáčení, se to provalilo,“ prozrazuje David Matásek, který se se svým kamarádem vídá mimo kamery celkem často. „My jsme chtěli, aby Pavel hrál už v té minulé sérii střelce, který mě postřelil, ale to se bohužel z časových důvodů nepovedlo. To byla škoda, ale vynahradil si to alespoň teď.“ A oba jsou za to moc rádi.