Holub, Hána, Zoubková: Skvostné obsazení nové hry v Divadle Ungelt
Zdroj: herminapress

Holub, Hána, Zoubková: Skvostné obsazení nové hry v Divadle Ungelt

Vytvořeno dne 06.10.2021

16. října 2021 se na kamenné scéně Divadla Ungelt odehraje premiéra inscenace Zpívat jako Gigli. V režii Marka Němce se v ní představí Radek Holub, Jiří Hána a Monika Zoubková.

„Poprvé po dlouhé době se scházíme opět na kamenné scéně Ungeltu. V 26. divadelní sezóně uvádíme rekordně sedm premiér, což je něco zcela nevídaného. První jsme uvedli na Letní scéně Divadla Ungelt a zbytek nás čeká nyní,“ uvedl principál Divadla Ungelt Milan Hein.  

Nejbližší premiéru bude mít inscenace Zpívat jako Gigli, irského autora toma Murphyho.  Režie se ujal Marek Němec. „Když jsem četl hru poprvé, vůbec jsem netušil, co se v té hře děje. Měl jsem pocit, že se jedná o takový duchovní paján. Ale pak jsem zjistil, že jsou tam krásné herecké příležitosti. Přesně nevím, co je to za žánr. Duševní groteska? Těším se, z toho vyleze a hlavně, co z nás vyleze,“ uvedl Marek Němec, pro kterého se jedná již o druhou režijní spolupráci s Divadlem Ungelt. V roce 2017 zde premiérově uvedl existenciální tragikomedii Život podle Jonesových.

Stejně tak se o první setkání s Ungeltem nejedná ani v případě Radka Holuba a
Jiřího Hány. Monika Zoubková hraje v Divadle Ungelt poprvé. „Pro mne je to splněný sen. Chodím kolem 23 let a vždycky jsem chtěla hrát v téhle díře ze 14. století. Takže moc děkuji za příležitost,“ uvedla herečka.

Hra Zpívat jako Gigli autora Toma Murphyho je vrcholným dílem irského moderního dramatu. Zábavným a originálním způsobem zkoumá, proč, zvláště dnes, tak moc potřebujeme krásu (v tomto případě zpěv operního pěvce Beniamina Gigliho). Její vůbec první uvedení na českém jevišti je událostí pro všechny, kteří milují typicky irskou kombinaci groteskního humoru a filozofie.

A na jaké kusy se mohou diváci v Divadle Ungelt dále těšit?

Krásná vzpomínka - 30. 11. 2021 – česká premiéra - režie: Martin Čičvák, hrají: Ondřej Brousek, Bára Štěpánová

Recitál Jitky Molavcové - premiéra: leden 2022 - zbrusu nový recitál jedné z nejvýznamnějších zpěvaček a hereček u nás, Jitky Molavcové, která jím naváže na nejlepší tradici dramatického šansonu.

Cesta k vodopádům – premiéra 5. 3. 2021 – režie Michal Dočekal, hrají: Anežka Šťastná a Jiří Langmajer

Pstruzi - duben 2022 - režie: Jakub Šmíd, hrají: Pavel Liška, Alena Mihulová a Pavel Nový

Staří mistři - česká premiéra: červen 2022 - režie: Milan Schejbal, hrají: František Němec a Milan Hein