Jak se natáčela komedie Můžem i s mužem? Podívejte se na foto!
Zdroj: herminapress

Jak se natáčela komedie Můžem i s mužem? Podívejte se na foto!

Vytvořeno dne 24.08.2020

Na počátku byly čtyři ženy a jedna divadelní komedie Můžem i s mužem, v níž  se potkávají Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková, Kateřina Kaira Hrachovcová a Dáša Zázvůrková. Za dvě sezóny se uskutečnily bezmála dvě stovky repríz a představení Můžem i s mužem viděly tisíce diváků po celé České republice.

„Chtěly jsme se podělit s humorem, nadsázkou a ironií o naše životní lásky, průšvihy i přátelství,“ vzpomíná za celé kvarteto Vanda Hybnerová.

Díky nadšeným reakcím divadelního publika se zrodila myšlenka filmové komedie, která je věnována nejen ženám, ale i mužům z lásky.

Protože bez chlapů a bez lásky se žít nedá a jednoduše muži a ženy patří k sobě.Režie filmu Můžem i s mužem se ujala Vanda Hybnerová.Zatímco v Hollywoodu nebývá přerod známé herečky v režisérku celovečerního filmu nebo seriálu ničím neobvyklým, v Česku je hereček/filmových režisérek zatím jen velmi úzká skupina a Vanda Hybnerová tak bude jednou z mála, které se pustily do režie celovečerního hraného filmu.

„Za svou hereckou kariéru jsem pochopila, že komedie je sice jedním z nejnáročnějších žánrů, ale zároveň nejmilovanějším. Smích přeci léčí.A my se chceme smát a trochu i léčit,“ říká Vanda Hybnerová.

Ve filmové komedii Můžem i s mužem se představí identické herecké obsazení jako v úspěšném divadelním představení – Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková,  Kateřina Kaira Hrachovcová a Dáša Zázvůrková a nejen ony. Kameramanem filmu je David Čálek, architektem Marek Cpin, střihačkou Olina Kaufmanová, mistrem zvuku Jiří Klenka, hudbu skládá Honza Horáček. Snímek vzniká v produkci Pavla Fürsta, ve společnosti SENTENTIA Praga s.r.o.

S premiérou v kinech počítá distributor filmu, společnost Falcon, 11. března 2021.