Michal Suchánek se pustil do režie. Poslouchají ho Roden, Langmajer, Boudová a další oblíbení herci
Zdroj: herminapress

Michal Suchánek se pustil do režie. Poslouchají ho Roden, Langmajer, Boudová a další oblíbení herci

Vytvořeno dne 21.08.2020

Na začátku srpna padla první klapka komedie Večírek, která před kamerou spojila jména jako Jiří Langmajer, Karel Roden, Taťána Dyková, Marek Taclík nebo Miroslav Vladyka. Komedie o setkání spolužáků po letech vychází z divadelní hry Michala Suchánka, pro kterého je snímek zároveň režijním debutem.

Po dlouhé době se Michal Suchánek znovu pracovně potkal na filmové projektu s Jiřím Langmajerem

Konverzační komedie o srazu spolužáků začíná na oslavě kolaudace rodinného domu manželské dvojice spolužáků Jiřího a Zdeňky Hrdových, které ztvárňují Jiří Langmajer a Taťáňa Dyková. Do domku postupně přichází bývalá třídní kráska Nela Boudová, třídní komik Marek Taclík, mimořádně citlivý Karel Roden a neúspěšný zpěvák, jehož hraje slovenský hudebník, moderátor a komik Marián Čekovský. Místo dalšího očekávaného hosta se však objeví někdo jiný…

Pustit se do režie celovečerního filmu mělo pro mne  dva zásadní důvody. Prvním byla efektivita práce.  S autorem scénáře se znám  už od narození a nemusel mi tedy dlouze vysvětlovat, pro jiné často nepochopitelné, tvůrčí pochody. Druhým zásadním důvodem byla nechuť oblékat si každé ráno kostým. Takže musím poděkovat hercům, kteří to ´vzali na sebe´. A omluvit těm, kteří v divadelní verzi hráli, ale do filmové ´sestavy´ nevešli. ´Je to krutej svět…´ stěžuje si hlavní postava filmu. Berme ho s nadhledem. Jako já beru náš Večírek,“ vysvětlil Michal Suchánek, který se tak poprvé postavil za kameru. Scénář vychází z úspěšné divadelní hry, kterou před sedmi lety pod stejným názvem uváděl Suchánek v režii Ondřeje Sokola v pražském Divadle Broadway.

Obsazení: Hrd - Jiří Langmajer, Hrdová - Taťáňa Dyková, Richard - Karel Roden, Pudil - Marek Taclík, Hinke - Matěj Dadák, Pišta - Marián Čekovský, Kozounová - Nela Boudová, Krákora - Miroslav Vladyka

Po dlouhé době se Michal Suchánek znovu pracovně potkal na filmové projektu s Jiřím Langmajerem, se kterým prožívali jako nejlepší kamarádi právě studentská léta. Jejich cesty se později rozdělily, ale v posledních letech je diváci znovu mohli vidět společně například v hokejovém seriálu Lajna 2 nebo nedávno v seriálu sKORO NA mizině odehrávajícím se v jednom z ostravských dolů.

Film se natáčí během srpna tohoto roku v Praze a okolí. Kameramanem snímku je Milan Chadima (Hostel, Sněženky a machři po 25 letech, Klauni), za hudbou stojí Jiří Burian (Kapitán DEMO, Republic ofTwo, Southpaw).Večírek produkují společnosti DawsonFilms a OneMovie, distributorem je společnost Falcon.

Premiéru filmu je naplánována na 12. listopadu 2020.