Jak zasáhla korona do natáčení vašeho oblíbeného seriálu Modrý kód?
Zdroj:

Jak zasáhla korona do natáčení vašeho oblíbeného seriálu Modrý kód?

Vytvořeno dne 11.06.2020

Neplánovaná dvouměsíční pauza v natáčení, kterou nečekaně naordinovala koronavirová krize, rozdělila poslední čtyři díly sezóny seriálu Modrý kód. Nejen kvůli dlouhé přestávce, ale především kvůli přísným hygienickým opatřením museli tvůrci seriálu přistoupit k úpravám.

"Musíme se vyhýbat fyzickému kontaktu, takže například polibek nahrazujeme darovanou květinou."

režisér Lukáš Buchar
Video soubor

„Musel se změnit nejen natáčecí plán, ale bylo potřeba upravit i obsah. Musíme se vyhýbat fyzickému kontaktu, takže například polibek nahrazujeme darovanou květinou. A jsme bez komparzu. Na pokojích se to zvládnout dá, na urgentu je to už ale složitější. Pomáháme si tedy z vlastních řad. Převlékli jsme do nemocničního maskérky, kostymérky a další členy štábu. I štáb je osekaný na minimum, tak není moc kde brát, nicméně jsme to zvládli,“ zhodnotil režisér Lukáš Buchar

Divák by tak neměl vůbec poznat, že pacientce Seifertové, kterou hraje Nikol Kouklová, trvala cesta do nemocnice ve skutečnosti přesně dva měsíce. Její úraz se totiž stihl natočit 9. března, těsně před ukončením natáčení, na ošetření si ale musela počkat až do 9. května. Ještě pomalejší krok měl herec Petr Buchta, který v roli Kamila Prchlíka vstoupil do Nemocnice Rubava 10. března – namířeno měl do ředitelny, a přestože tu od vchodu dělí jen pár metrů, dorazil do ní až 13. května.

Jak si se situací, která nemá obdoby, tvůrci seriálu Modrý kód poradili, sledujte v posledních čtyřech dílech této sezóny.