Michal Prokop zpívá o zemi, která rodí kacíře. Nový klip s Vilmou Cibulkovou vám nedá usnout
Zdroj: Ivan Prokop

Michal Prokop zpívá o zemi, která rodí kacíře. Nový klip s Vilmou Cibulkovou vám nedá usnout

Vytvořeno dne 22.04.2021

Kde sprostá lež se veze v kočáře a pravda s láskou táhnou cestou pěší,“ zpívá  Michal Prokop v svém novém klipu Má vlast, který předznamenává jeho nové album neodmyslitelně spojené s Framus Five. Ponese název „Mohlo by to bejt nebe“ a vydá ho Supraphon 28 května 2021, tedy v roce, kdy Michal Prokop oslaví své 75. narozeniny.

„Textů, které reflektují současný stav společnosti, na albu cítím víc, ale tenhle společně s muzikou mi přišel jako nejlepší signál o tom, jaká ta deska vlastně je. A taky jsem se radil s pár lidmi. Má vlast vyšla jako favorit, i když album je stylově, barevně i v náladách pestřejší,“ komentuje Prokop výběr prvního singlu, jehož text z pera básníka Jiřího Žáčka (báseň vyšla v roce 2009 v knize Třetí poločas, pozn. red.) je stejně nadčasový, jako až ostře aktuální.

Album „Mohlo by to bejt nebe“ vyjde na 2LP, na CD včetně speciálně podepsané limitky i v digitálních formátech téměř po deseti letech od předchozí řadovky „Sto roků na cestě“.

Půjde-li všechno jak má, slavnostní křest alba se uskuteční na festivalu Krásný ztráty Live ve Všeticích (13.8. - 15.8. 2021), kde Michal Prokop také oslaví své pětasedmdesátiny.

 

 

 

Default User Image
Rita, 23.04.2021 13:40
V.Havel má na současném marasmu nemalý podíl,protože KSČ a její zrůdná ideologie měla být postavená mimo zákon nejpozději v r.1991.Pak by nám tu nemohl vládnout slovenský stbák s komunistickým prezidentem a vlastizrádcem,kteří se klanějí Číně a Rusku.
Default User Image
Petr, 23.04.2021 15:29
Ba ne, museli jsme je nechat dál existovat jako KS, protože oni by stejně vylezli pod jinou hlavičkou, a už by "nebyli komunisti". Takhle jsou aspoň "podepsáni" za každým svým svinským činem
Default User Image
Jenda K, 24.04.2021 09:38
Komiku, nejvíc sviní a překabátěnců je v ODS a dalších pseudodemokratických stranách. Kam vítr tam plášť. Takoví šmejdi klidně poplivají i vlastní rodiče, jen aby se na chvíli měli líp. Topolánek, Nečas, a další bývalí svazáčtí kádři...
Default User Image
Eva, 24.04.2021 11:20
Ano souhlas. Teď se přetřásají současní politici, ale co ti, co to vykrádání po revoluci zahájili. Ano bohužel, Klaus, Ježek - kuponová privatizace, Topolánek a jeho fotovoltaiky, Nečas a jeho Jana. Je toho tolik. Bohužel i sám velký Václav Havel, který za tu naplánovanou revoluci musel západu mnoho vrátit.
Default User Image
Anonym, 23.04.2021 18:16
Vy jste asi žila jinde, jinak by jste věděla, že KSČ nemohla být postavena mimo zákon, protože se s nimi Havel dohodl. Nikdo neví jak by to vypadalo, kdyby se nedohodli. a k tomu klanění, tak nikdo se nikomu neklaní, pan prezident má naopak rozumný názor a snaží se o rovnováhu ve vztazích jak s východem tak se západem. Až k zemi se klaní jiní, nejvíce opoziční politici a senát, až nechutně před USA. Krásně to bylo vidět při návštěvě Pompea, bylo to nechutný jak se klaněli a poklonkovali, hnus, brrr...
Default User Image
já a moje ego, 23.04.2021 20:02
Milý Anonyme, nepíše se "by jste", anóbrž "byste"!!! Och ta češtin, že?! (taky NE "by jsme", ALE "bychom" etc.) A politiku nechte "bokem" úplně, neboť jste mimo.
Default User Image
Pedro, 23.04.2021 13:58
jen toho zoufalce nechte raději spát...pokud nemyslíte tedy sv.Václava:)D
Default User Image
Jarmila Klímová, 22.05.2021 18:30
TO SI DĚLÁTE (_l_) ??? ten kripl by se měl propadnout ještě tak o 20m hlouběji