Moderátor Petr Říbal se bojí o své mužství. Návštěvu lékaře neodkládal
Zdroj: herminapress

Moderátor Petr Říbal se bojí o své mužství. Návštěvu lékaře neodkládal

Vytvořeno dne 06.05.2022

Moderátor Petr Říbal se chystá se svou manželkou, finalistkou soutěže krásy, Míšou založit rodinu. I díky tomu si uvědomil důležitost urologické prevence a rozhodl se na ní apelovat společně s online poradnou. Spot, který společně natočili, ukazuje, že takové vyšetření není nic, čeho byste se měli obávat, a že prevence může být vlastně i hra.

„Taková ta preventivní kontrola „osahávačka“ je můj úkol, stejně jako každého dalšího muže. Jednou za čas je ale potřeba i kontrola u odborníka. Je to jistota, a navíc to fakt vůbec nic není,“ uvedl Petr, který neváhal a během natáčení kampaně se nechal rovnou i vyšetřit. „Myslím si, že většina mužů má ostych před ostatními o svých problémech mluvit, a to i když se jedná o jejich lékaře. Navíc se vyšetření bojí a myslí si, že se budou cítit trapně, a že to bude bolet,“ dodal Petr.

Obavy mužů mohou potvrdit i odborníci z online poradny, kteří pravidelně řeší dotazy týkající se urologických problémů. Především u mužů bývá hlavním problémem ostych, a návštěvu ordinace odkládají na dobu neurčitou. Problémem bývá i milná domněnka, že se nás tento problém nemůže týkat. Rizikových skupin je však poměrně velké množství, a pokud jste kuřák nebo si dopřáváte alkohol, mějte se na pozoru. Naštěstí prevence je velmi mocná, navíc výrazně levnější než péče při onemocnění.