Mrkněte do kuchyně Štěpánce Duchkové. Jak sympatická moderátorka bydlí?
Zdroj: herminapress

Mrkněte do kuchyně Štěpánce Duchkové. Jak sympatická moderátorka bydlí?

Vytvořeno dne 26.01.2021

Moderátorka Štěpánka Duchková bydlí se svým manželem Janem Hruškou a dvojčaty Honzíkem a Adámkem v přízemním domku na okraji Prahy, stranou od hlavní silnice. Dům před sto lety patřil řediteli dnes už neexistujícího cukrovaru, proto je dostatečně rozlehlý a patří k němu také hezká zahrada

„Dům zařizoval můj manžel. On vybíral jednotlivé kousky a umístil je na své místo. Já mu nábytek občas přesunu. My ženy to prý tak máme, že občas musíme tím nábytkem hnout,“ usmívala se sympatická maminka dvou kluků. Jsou ve věku, kdy z nich začínají být pořádní jedlíci, i proto při zařizování domu Štěpánka s manželem věnovali velkou pozornost kuchyni.

Video soubor

„Kuchyně je prostorná a to je dobře. Manžel také rád vaří, oba se tam vejdeme. Nepřekážíme si. Kuchyně je trošku temnější, ale celá se krásně prosvětlila bílou, kamennou pracovní deskou. Já vařím hodně a sbírám i recepty. S kamarádkami a maminkou se pak domlouvám, co a jak uvařit a přitom mne to vůbec nebaví. Kdybych měla vařit jen pro sebe, tak ke sporáku nepřijdu. Byla bych živa o zelenině, sýru a vínu,“ prozradila na sebe Štěpánka Duchková a pochlubila se knihou, kam s kluky přispěla se svým osvědčeným receptem rozlítaných ptáčků, které miluje její manžel.

Přestože úklidové práce svěřila do rukou paní na úklid, do péče o domácnost zapojila Štěpánka i své kluky. „Kluci mají za úkol vyklízet myčku a věšet a pak sundat vyprané prádlo. To je jejich práce. O ostatní se postarám já a manžel. Žárovku si vyměnit umím, složitější věci udělá manžel, a když si nevíme rady, dojde k nám hodinový manžel pan Janda. Ten umí všechno,“ prozradila něco z organizace domácnosti Štěpánka Duchková a přiznala, že když už má všeho „plné zuby“, má svůj koutek, kde se odreaguje. „Když mě všichni rozčílí, což se ale nestává často, uklidňuji tím, že si brnkám na piano. Moc na něj neumím, tak hraji nesmysly. Nebo si zalezu do křesla a čtu si.“

Kde Štěpánka Duchková ráda přiloží ruku k dílu je zahrada. To ji baví. „Máme zahradu, o kterou ráda pečuji. Mám kamarádku, odbornici, která vždycky přijede, řekne mi, že mám všechno špatně a musí to předělat. Navozí spoustu kytiček a keřů a to potom všechno lítá. Ale výsledek stojí za to,“ smála se Štěpánka a prozradila, že tou odbornicí je její velká kamarádka, bývalá moderátorka, dnes zahradní architektka, Dana Makrlíková.