Muzikál Robinson Crusoe se vrací na divadelní prkna. Tipnete si obsazení?
Zdroj: herminapress

Muzikál Robinson Crusoe se vrací na divadelní prkna. Tipnete si obsazení?

Vytvořeno dne 21.06.2020

Před dvěma roky se měl muzikál Robinson Crusoe objevit na scéně Divadla Hybernia. Nicméně týden před premiérou se situace změnila, prý z důvodu krachu tehdejší producentky a muzikál si musel najít jiné působiště. Po dlouhých dvou letech se skutečně našlo a to v Divadle na Maninách, kam Robinson zakotvil snad už natrvalo. Znovu obnovené práce na muzikálu jsou tak v plném proudu.

V divadle probíhal casting na menší role, nicméně ty velké role jsou již obsazené.

Video soubor

V divadle probíhal casting na menší role, nicméně ty velké role jsou již obsazené velkými muzikálovými herci v čele s Danielem Hůlkou, který si zahraje Robinsona. Mezi dalšími herci se objeví například Josef Vágner v roli mladého Robinsona, mladou Mary si střihne Elis Ochmanová a Pátka si zahraje Miroslav Hrabě.

 „Já mám v muzikálu, co se týče písní, jednoduchý úkol. Zpívám pouze jednu písničku, ale je to těžší s činohrou, pohybem a hlavně mluvením. Pátek jako cizinec má silný přízvuk, tak musím hodně trénovat,“ říká Miroslav Hrabě, který se v Divadle na Maninách také objevil.

Samotná role autora románu Daniela Defoea připadla na Pavla Soukupa. „Já jsem ten, kdo Robinsona přivedl na svět a v podstatě mu ten život i zkazí. Protože ho nutí žít tak, jak si představuje autor a ne on sám. To je úděl postav příběhů, jsou to v podstatě loutky, se kterými si můžeme dělat, co chceme. Myslím si, že autor byl dost sadista a krutě si zahrál s osudem mladých lidí.“

 V tvůrčím týmu se obsazení změnilo v jedné osobě. Muzikál měl původně režírovat Jiří Adamec, jeho roli pro nové zpracování převzal Václav Knop, který má s muzikály a divadelní režií mnoholeté zkušenosti. Hudbu složil Zdeněk Hrubý, libreto a scénář je z hlavy Ivana Hubače a muzikál otextoval Jan Krůta.

Premiéra je plánovaná na 12. listopadu 2020 v Divadle Na Maninách v Praze.