Muzikálová Popelka změnila profesi. Nikola Ďuricová pomáhá v nemocnici
Zdroj: herminapress

Muzikálová Popelka změnila profesi. Nikola Ďuricová pomáhá v nemocnici

Vytvořeno dne 10.11.2020

Už více herců či zpěváků se v této umění nepřející době začalo dočasně živit něčím jiným, než divadlem nebo zpěvem. Jednou z takových je i muzikálová zpěvačka Nikola Ďuricová, která vypomáhá v nemocnici. Zpěvačka už dala pár fotek ze svého nového působiště na sociální síť, proto zvídavé otázky novinářů na sebe nenechaly dlouho čekat.

„Divadla jsou zavřená a já mám teď více volného času, který využívám pro sebevzdělávání a profesní růst a ještě jsem ho chtěla smysluplně využít i nějak jinak.Proto jsem začala vypomáhat v Nemocnici sv. Alžběty na Slupi. Inspirovala mě moje kamarádka z divadla, která takto pomáhá v jiné nemocnici. Má pozice se jmenuje „aktivizační pracovník“.To znamená, že se věnuji dlouhodobě nemocným pacientům, za kterými nyní nemohou chodit jejich blízcí. Povídáme si, čtu jim knihy, pomáhám při cvičení nebo rozvíjím jejich kreativitu různými manuálními pracemi. Prostě vnáším takové světýlko do duše, aby jim v této nelehké době bylo dobře. Oni jsou vděční a já jsem ráda, že můžu pomoci,“prozradila představitelka muzikálové Popelky či Glindy z muzikálu Čarodějka.

Nikola si našla ještě jednu velkou zálibu, kterou chce dotáhnout k dokonalosti.

Herectví a zpěvu se Nikola samozřejmě bude věnovat dál. Začala zkoušet nový muzikál v Divadle Broadway a mimo to si našla ještě jednu velkou zálibu, kterou chce dotáhnout k dokonalosti. Jedná se o malování obrazů.

„Teď zkouším muzikál Láska nebeská, představení poskládané z písniček Waldemara Matušky v divadle Broadway.Dostala jsem roli Kristýny. Samozřejmě díky současným vládním nařízením musíme být v divadle v hodně malých skupinkách. Zkoušky jsou o něco složitější,ale dá se to zvládnout,“ usmívala se křehká blondýnka a pokračovala: „Snažím se pracovat i na sobě. Začala jsem i malovat a to mě hodně baví. Spolupracuji s nadačním fondem REGI Base, kterýpodporuje válečné veterány a ty, co za nás sloužili. Teď plánují akci, kde se budou dražit obrazy akademických malířů. Já se nabídla jako jediný amatér, že také namaluji obraz. Je z akrylových barev, na téma Vlčí máky a malovala jsem ho zhruba týden. Tak uvidíme, za kolik se můj obraz podaří vydražit. V této době jsem se dostala i k dabingu, z čehož mám velkou radost a ráda bych se objevila i v nějakém seriálu.“

Nikola Ďuricová se těší, až se zase všechno vrátí do starých kolejí a divadla se rozjedou naplno. Nezbývá tedy, než Nikole držet palce nejen v její „náhradní“ profesi, ale i v jejích nových uměleckých záměrech.