Legendární motorka se vrátila ve velkém stylu: Po všech se jen zaprášilo!
Zdroj: Filip Matušinský

Legendární motorka se vrátila ve velkém stylu: Po všech se jen zaprášilo!

Vytvořeno dne 09.11.2020

Fanoušci slavné Jawy 300 se dočkali. Z Indie, kde se vyrábí ve spolupráci s nadnárodní  společnosti Mahindra, dorazilo pár kusů inspirovaných legendární "kejvačkou". A nutno říct, že se ve skladech příliš neohřály. Doslova se po nich zaprášilo. Zdaleka se nedostalo na všechny zájemce. Smutek však není na místě, příští rok v lednu  se prý chystá dodávka daleko většího počtu těchto motorek.

Do Čech dorazilo pár kusů inspirovaných legendární "kejvačkou".

Slavná značka v poslední době zažívá obrovský boom. Jawy jsou velmi žádaným zbožím a tak bylo jen otázkou času, kdy se do Česka podaří dostat i slavnou legendu. Samozřejmě je stroj přizpůsoben evropským normám, které se od těch indických velmi liší. V každém případě vzhled Jawy 300 zůstává stejný, měnilo se jen několik technický parametrů. Čtyřtaktní jednoválec má objem 293 ccm a dokáže vyvinout výkon 27 koní. Zvuk vodou chlazeného agregátu splňuje veškeré emisní normy a zvuk je vyladěn speciálně taj, aby i v tomto ohledu připomínal "starou dobrou" Jawu. Vaše může být za necelých 150 tisíc korun.

Historický motocykl v novém kabátě navíc ozdobily dvě stoprocentně současné kočky.

Pokud jste si ještě "novou" Jawu neprohlédli, nemusíte zoufat, máme pro vás pěkné snímečky ve stylu retro reklamy. Historický motocykl v novém kabátě navíc ozdobily dvě stoprocentně současné kočky - Kateřina Lišková a Gabriela Gášpárová. A když se k tomu ještě přidalo umění fotografa Filipa Matušinského a scenérie centra Prahy, nezbývá, než zamáčknou slzu. I když, nostalgii vlastně klidně můžeme odložit. Vždyť Jawa 300 se vrací. A to je určitě dobrá zpráva.

Tohle chcete také vědět: Takhle holka se nezdá: Lišková chce bojovat za návrat gridgirls do F1