Nervák Marian Vojtko. Při malování láme štětce a první obraz dodnes nedokončil
Zdroj: herminapress

Nervák Marian Vojtko. Při malování láme štětce a první obraz dodnes nedokončil

Vytvořeno dne 08.03.2023

Zpěvák Marian Vojtko se z úžasné dovolené v Dubaji vrátil domů celý rozlámaný. Přelety mu nedělají dobře, a protože nechtěl zklamat 4 Tenory, s kterými koncertoval v Olomouci a čeká ho benefiční ples Galavečer na Draka, popíjí zázvorový čaj a pojídá léky. Na dobročinném večeru se zpěvák představí také jako malíř.

„Spojil jsem se s Nadačním fondem Spolu na draka a dal jsem do dražby svůj vlastnoručně namalovaný obraz. Doufám, že se za něj vybere hodně korun, které půjdou na podporu léčby dětí se spinální svalovou atrofií,“ usmíval se zpěvák a představil své výtvarné dílo. „To je chaloupka v obci Pohorelá na Slovensku. Tady bydlela jedna stará babička, které jsme jako kluci chodili do sadu krást jablka. Ona na nás vždycky hrozila, ale jinak byla zlatá. Je to taková moje vzpomínka na dětství.“

Marian Vojtko chodí na hodiny malby ke kamarádce Markétě Grimaux, její ateliér Beaux Arts je pro Mariana oáza klidu a relaxace. „Markéta mě začala učit a začátky byly hodně těžké. To jsem lámal i štětce. První obraz byl gepard a dodnes není domalovaný, protože jsem neměl nervy na ty černé tečky. Pak jsme pokračovali přes krajinky a skončili jsme u kytek. A tady jsem se našel. S Markétou jsme ještě unikátní v tom, že malujeme spolu a vzniknou skoro dva identické obrazy. Hlavně u kytek a přírody nemusím přesně dodržovat techniku, mohu popustit fantazii. Vždycky říkám, mohu si tam napatlat, co chci a vždycky dobře to vypadá,“ smál se Marian Vojtko.

Není ale malování jako malování. Při otázce na malování bytu se zpěvák lehce zachmuřil. „To přítelkyni podám Zlaté stránky, ať si najde profíka malíře. Jednou jsme malovali u maminky celý dům, týden jsme makali jako blázni a od té doby jsem se zařekl, že malovat byt nebo dům nikdy nebudu. Na to nemám nervy.“

V sobotu 11. března 2023 na Galavečeru Draka v Obecním domě nebudou chybět také No Name, Pyroterra, Michaela Pecháčková, Michaela Tomešová, Karolína Neuvirthová, Party Leaders, sbor Cancioneta Praga nebo DJ Roxtar. „Za šest let fungování přispěl projekt k tomu, že od začátku loňského roku pojišťovny hradí preventivní novorozenecký screening již i na Spinální svalovou atrofii. Tento krok umožní odhalit případné onemocnění včas a dává pacientům velkou naději na normální život,“ říká Jakub Kopecký, organizátor Galavečeru na Draka.