Kapela O5 a Radeček si splnila sen. K filmu Cirkus Maximum složila hudbu. Poslechněte si titulní song
Zdroj: Se svolením produkce Cirkus Maximum

Kapela O5 a Radeček si splnila sen. K filmu Cirkus Maximum složila hudbu. Poslechněte si titulní song

Vytvořeno dne 24.08.2022

Kapela O5 a Radeček, která stojí za hity jako Praha, Vloupám se nebo BRA3, dostala úplně novou tvůrčí příležitost. Složila kompletní hudbu k novému filmu režiséra Artura Kaisera a producenta Petra Šišky Cirkus Maximum, který bude mít premiéru 13. října.

Pro titulní píseň s názvem Slova právě vznikl klip, který se natáčel v zimovišti Cirkusu Berousek. Při natáčení klipu musel být štáb velmi opatrný, aby nedráždil hlasitou hudbou tygry. Klip k písni s názvem Slova totiž vznikal kousek od prostoru, kde odpočíval bílý tygr a další divoká zvířata. Sám režisér filmu a zároveň klipu Artur Kaiser vzpomíná: „Přeci jen se natáčelo v místech, kde se vyskytují zvířata, která potřebují klid, a my jsme je nechtěli nijak rozrušit. Museli jsme být opatrní s hlasitostí muziky i při přestavbách kamer a světel. Každopádně kluci z kapely si to moc užili a byli rádi, že se natáčelo v tomto atraktivním prostředí. I pro ně to byla premiéra hrát v těsné blízkosti divokých zvířat. Ale o tom, že kousek od nich odpočívají skuteční tygři, jsme jim raději řekli až po natáčení,“ říká s úsměvem.

 „Za tuhle příležitost jsme moc vděční, vlastně už od dětství jsme si přáli jednou složit filmovou hudbu. Takovou práci jsme dělali poprvé, a i když jsme se museli hodně učit, bylo to super. Diváci se tak mohou těšit na motivy našich písní, které se budou prolínat celým filmem,“ popisuje frontman O5 a Radeček Tomáš Polák.

Ve zkratce k samotnému filmu: Jedná se o rodinný film založený na příběhu dvou bratrů, akrobatů Maxe /Radim Fiala/ a Borise /Petr Batěk/, a jejich otce principála /Jan Přeučil/. Dále se ve filmu objeví vynikající herci Oldřich Kaiser, Barbora Mottlová, Hana Gregorová, a také nejlepší akrobaté a artisté z celého světa. Režisér Artur Kaiser, který jako jediný zástupce ČR usedá pravidelně v porotě v rámci největších a nejprestižnějších uměleckých cirkusových festivalů světa angažoval pro film ty největší zahraniční hvězdy Flying Mendosa, Dio Rios, Kovacev Brothers a další. Všechny nebezpečné a náročné vystoupení v rámci natáčení byly realizovány naživo, bez triků a v reálném světě a čase a ve vysoce profesionálním provedení.  Vystoupení budou součástí příběhu rodinné ságy, kde samozřejmě nebudou chybět vtipné situace, láska, smrt ale především šťastný konec