Zpívat falešně ve světovém muzikálu? Pro Kateřinu Bohatovou žádný problém
Zdroj: herminapress

Zpívat falešně ve světovém muzikálu? Pro Kateřinu Bohatovou žádný problém

Vytvořeno dne 30.01.2023

Sotva se muzikálová zpěvačka Kateřina Bohatová zabydlela v krásném muzikálu Biograf láska, od 12. února už ji můžete vidět v další muzikálové lahůdce. Světový hitmuzikál Zpívání v dešti přenesl jeho režisér Oldřich Kříž z Liberce na scénu Divadla Hybernia.  

„Zpívání v dešti jsem hrála s Honzou Křížem, Marií Křížovou a Honzou Révaiem už v Liberci. Tak když mi Olda Kříž volal, že se bude hrát v Praze, splnil mi přání. Ale když mi před mnoha lety volal, že si mě vybral do role Liny, zaskočil mě. Tehdy jsem si na svou roli připadala hodně mladá. Ale přesvědčil mě a Lina je to jednou z mých nejoblíbenějších rolí,“ usmívala se Kateřina.  

Lina je specifická postava. Nemá tolik šancí tančit, stepovat, a když zpívá, tak falešně. Tím Kateřina Bohatová baví nejen diváky v hledišti, ale i své kolegy. „To se netrénuje, to si jen dáte do hlavy. A když víte, kde ty tóny mají být, tak jen chodíte všude kolem, jen se nesmíte trefit do toho správného tónu,“ prozradila maminka čtyřletého Matyáška a přiznala, že se občas stane, že i ona má okno. „To neplánujete, to prostě přijde. Například jsem se zakoukala do hlediště, kde se na mne jedna paní mile usmála, a já jsem chvilku nevěděla slova. Jsou to detaily, uděláte něco jinak, než obvykle a je to tu. To se zapotíte, ale naštěstí vše zase rychle naskočí. Jsme zvyklí to zvládat.“

Muzikál Zpívání v dešti bude mít premiéru 12. února v Divadle Hybernia a diváci se kromě Kateřiny Bohatové mohou těšit na Jana Kříže, Marii Křížovou, Jana Révaie, Roberta Urbana, Václava Vydru, Martina Poštu, Ditu Hořínkovou a další.