Premiéra muzikálu Zpívání v dešti dopadla na výbornou. Kdo neseděl doma a přišel se podívat?
Zdroj: herminapress

Premiéra muzikálu Zpívání v dešti dopadla na výbornou. Kdo neseděl doma a přišel se podívat?

Vytvořeno dne 13.02.2023

Jedna známá tvář za druhou se přišla podívat na premiéru hudební komedie Zpívání v dešti, kterou uvádí Divadlo Hybernia pod režijním vedením Oldřicha Kříže. Mezi hosty slavnostní premiéry nechyběli Janek Ledecký, Veronika Žilková s přítelem, rodina Jana Révaie, Václav Knop s přítelkyní, Přemysl Pálek s Charlottou Doubravovou, Michaela Tomešová, Vladimír Kratina, Petr Jančařík, Marek Němec a další známí herci a zpěváci.

Muzikál Zpívání v dešti, který měl premiéru před deseti lety v Liberci, tak obohatil pražskou scénu a vy si můžete vychutnat pěvecké a taneční umění Jana Kříže, Jana Révaie, Marie Křížové, Kateřiny Bohatové, Roberta Urbana, Dity Hořínkové, Martina Pošty, Václava Vydry a dalších vynikajících umělců

„Z libereckého obsazení jsme zůstali Honza Kříž, Maruška Křížová, moje osoba a ještě Jan Révai a Kateřina Bohatová. Ostatní jsme doplnili pražskými herci. Ať už je to Václav Vydra, Dita Hořínková, Martin Pošta, výborný herec a tanečník Robert Urban a další,“ uvedl při zkouškách muzikálu Zpívání v dešti režisér Oldřich Kříž.

O scénu se postaral režisérův syn Jan Kříž. A jak se smíchem tvrdí, některé rekvizity nechal vyrobit je pro sebe. Vodní plošinu pro step ve vodě používá jenom on. „Potřebovali jsme vyřešit scénu, kde se tančí v dešti. Vymyslel jsem si takový bazének, který by se dal prosvítit, ale musel být hodně pevný. Jediná firma, která to tenkrát uměla, byla firma na výrobu septiků. Skočím do toho bazénku, který je podsvícený, voda stříká a já stepuji v dešti. No, a pak je pauza, já si převléknu mokré kalhoty a vezmu si suché boty,“ popsal ikonickou scénu Jan Kříž a dodal, že stepařské boty má dvoje, z nichž jedny jsou vždycky ve fázi sušení.

Muzikál Zpívání v dešti má na repertoáru Divadlo Hybernia a vstupenky jdou na dračku. Jděte se podívat i vy.