Patnáctiletá Kaya chce dobýt hudební svět. Debutuje autorským singlem
Zdroj: Se svolením Petr Huser

Patnáctiletá Kaya chce dobýt hudební svět. Debutuje autorským singlem

Vytvořeno dne 15.06.2022

Kaya je patnáctiletá muzikantka, která se rozhodla na nic nečekat a prorazit do hudebního světa už ze střední školy. Doprovází se na klavír a ukulele, sama si skládá i produkuje a píše scénáře. Debutový singl „Someone Else To Blame“ je o toxickém vztahu mezi kamarády a vychází na labelu Tranzistor.

Studentka čtvrtého ročníku osmiletého Gymnázia mezinárodních a veřejných vztahů v Praze si sama skládá písničky i píše texty. Pravidelně navštěvuje studio Musartedo, kde se učí hudební produkci. Se vznikem prvního singlu jí pomohl zkušený pianista a producent Pavel Bohatý, známý ze spolupráce s Annou K. Videoklip vznikl pod taktovkou Miroslava Smitha Kováře.

Už v sedmi letech nastoupila do Dětského sboru Českého rozhlasu, kde také zažila první vystoupení v živém přenosu. Základy hry na piano získala v ZUŠ, kterou nahradily soukromé hodiny. V těch pokračuje i ve zpěvu u legendární Hany Peckové, v jejíž péči jsou například také Lenka Dusilová, Dan Bárta a mnoho dalších předních zpěváků.

Ve svých patnácti slaví mladá zpěvačka první hudební úspěchy. V roce 2019 se zúčastnila pěvecké soutěže Oběžná dráha, ve které postoupila do finále. V roce 2020 získala cenu poroty na pěvecké soutěži Brdský kos (kategorie do 15 let), letos v této soutěži obdržela třetí místo v nadupané kategorii 15–18 let. Kromě muziky ji těší jízda na koni, psaní povídek a dívčí fotbal.

„Od minulého roku jsem si vztah k hudbě prohloubila a začala s ní postupně experimentovat. To vedlo k tomu, že jsem si začala psát vlastní texty a tvořit melodie. Postupně objevuji a zkouším nové věci. To pro mě bylo i nahrání mé první autorské písničky. Budu moc ráda, když se na tuhle cestu vydáte se mnou,“ zve k poslechu svého debutu Kaya.