Písně Waldemara Matušky ožijí v muzikálu Láska nebeská. Jako první ho uvidí zdravotníci
Zdroj: herminapress

Písně Waldemara Matušky ožijí v muzikálu Láska nebeská. Jako první ho uvidí zdravotníci

Vytvořeno dne 30.05.2021

Dnes, 30.května, uplynulo 12 let od úmrtí legendárního zpěváka Waldemara Matušky. V Divadle Broadway se právě připravuje muzikál z jeho písní s názvem Láska nebeská. Nejznámější hity se rozezní již v pondělí, kdy se po dlouhém zkoušení představí muzikál zdravotníkům jako poděkování za jejich práci v době covidu. Na vyšehradský hřbitov se v den výročí smrti legendárního zpěváka vydalo několik herců zavzpomínat.

 „Waldemara Matušku jsem zaregistroval už jako malý ve filmu Fantom Morisvillu, kde mě zaujal nejen herecky, ale i pěvecky. Potom jsem na něj trochu pozapomněl. V mých 15 letech nám ho jednou při dlouhé cestě autobusem pustili a od té doby jsem si ho strašně zamiloval a začal jsem zpívat jeho písničky. Pak jsem ho jednou potkal na natáčení, on tam byl s manželkou a ukázal na mé jméno a říká – tady ten se mi líbí. To mě tak dojalo. Bavil jsem se s ním a Waldíček mi říkal, že se mu líbí, jak zpívám jeho písničky,“ zavzpomínal Bohuš Matuš, který stejně jako kolegové přinesl kytici růží.

Na místo posledního odpočinku legendárního zpěváka přišla také herečka Linda Finková, která se podělila o vzpomínku, kdy se s Matuškou potkala. „Nikdy jsem na Waldově hrobě nebyla, je to tady úžasná procházka. Vidět, jaká je tady na Vyšehradě tlačenice slavných lidí, to je něco. S Waldou jsme se potkali naposledy na Žofíně, když jsme zpívali na jedné akci. Seděli jsme spolu v jedné šatně, což byla bomba," usmívala se Linda Finková.

Sandra Pogodová, se kterou se Linda Finková v představení Láska nebeská, alternuje, takové štěstí neměla a do dnes ji to mrzí. „Velmi Lindě Finkové závidím, že se osobně setkala s Waldemarem Matuškou a z toho důvodu odmítám s ní sedět v šatně. A protože se alternujeme, nebudu s ní ani na jednom jevišti, protože jí brutálně závidím. Já jsem se s ním nikdy nesetkala a myslím, že to do konce života bude takový malý šrám na mé umělecké duši,“ přidala Sandra Pogodová.

V Lásce nebeské se objeví i zpěvačka Karolina Gudasová Neuvirthová, která zase ráda vzpomíná na Matuškovu manželku Olgu, která aktuálně žije v Americe. „My jsme se s panem Matuškou nikdy nepotkali, ale potkala jsem se několikrát s jeho ženou Olinkou. Hraji v Semaforu a ona se často chodila dívat na představení. Také jsem se s ní setkala, když jsme natáčeli dokument o Jirkovi Suchém. Od Waldemara mám nejraději písničku Růže z Texasu, kterou jsme zpívali odjakživa u táboráku. A tu také zpíváme v Lásce nebeské,“ přidala zpěvačka

A její kolega Jan Kopečný dodal závěrem. „Neviděl bych tohle jako smutnou příležitost, ba naopak. Tím, že děláme muzikál Láska nebeská a ožívají zde písně Waldemara Matušky, je to řekněme příjemná vzpomínka na jeho život a na jeho díla“.