Po půl roce konečně bez berlí. Na křest kuchařky přišla Hanka Křížková po svých
Zdroj: herminapress

Po půl roce konečně bez berlí. Na křest kuchařky přišla Hanka Křížková po svých

Vytvořeno dne 19.01.2023

Zpěvačka Hanka Křížková se konečně vymanila z rukou lékařů a po loňských třech operacích začala naplno slavit svá jubilea. Po křtu CD Nic nechci vrátit přistoupila i ke křtu své staronové kuchařky.

„Pořád slavím. Dneska například to, že jsem odhodila své francouzské kamarádky a dorazila bez berlí. A doufám, že na jaře už budu skákat jako kamzík. Pak slavím, že vyšla reedice mé kuchařky U stolu s Hankou Křížkovou, v jiném formátu, s jinou grafikou a se spoustou nových fotek. Za to jsem neskutečně vděčná,“ uvedla Hanka Křížková mezi kmotry knihy Ivou Hüttnerovou, Josefem Maršálkem a svým dvorním textařem Rudolfem Kubíkem, který Hanku podporuje i svým humorem. „Když jsem šla loni na třetí operaci a telefonovala jsem mu, že budu mít třetí narkózu a že se tak trošku bojím, on mě uklidňoval. Říkal: ´Neboj, neboj, blbější už nebudeš´. A to bych mohla pokračovat,“ smála se Hanka Křížková.

Kuchařku U stolu s Hankou Křížkovou kvitují nejen fanoušci oblíbené zpěvačky, ale také méně zdatní adepti kuchařského umění. „Jsou to recepty, které jsou psané polopaticky. Jsou to recepty od mých přátel, kolegů, rodiny a jsou prošpikované glosami či fotkami z představení. Je to vlastně takové fotoalbum s recepty,“ usmívala se Hanka Křížková, kterou si můžete poslechnout už 25. ledna v Hybernii, kde koncertem oslaví 40 let na scéně, svých 65 let a ještě navíc 25 let sólového účinkování s kapelou.

Hanka Křížková (*1957) je česká zpěvačka, herečka a rodačka ze Strakonic, která se na profesionální scéně poprvé objevila ve skupině Metronom (1982). Předtím ale zpívala v jazzrockové skupině Rotor v rodných Strakonicích. V letech 1988-1993 spolupracovala také s Karlem Černochem. Hanku jste mohli slyšet mimo jiné ve slavných muzikálech jako je Drákula, Krysař, Bídníci, Mrazík nebo Monte Christo a další. Její srdeční záležitostí zůstal ale šanson, swing a blues. Kromě muzikálů koncertuje s Bandem Martina Kumžáka a jezdí s talkshow a recitály po celé republice.