Pohřeb Mekyho Žbirky bude jen pro zvané. Manželka Katarina poslala fanouškům dojemný vzkaz
Zdroj: herminapress

Pohřeb Mekyho Žbirky bude jen pro zvané. Manželka Katarina poslala fanouškům dojemný vzkaz

Vytvořeno dne 12.11.2021

Pohřeb legendy Mekyho Žbirky, který zemřel 10. listopadu 2021, bude 19. listopadu ve 14 hodin ve strašnickém krematoriu. Ke smůle veřejnosti bude jen pro zvané, a to hlavně z důvodu platných pandemických opatření.

Nicméně před krematoriem bude umístěna kondolenční kniha a navíc bude celý obřad přímým přenosem odvysílán na obrazovkách před krematoriem a také na sociálních sítích, konkrétně na oficiálních profilech Mira Žbirky.

Na Slovensku se pak o přímý přenos pohřbu postará televize Markíza. Další kondolenční kniha pak bude umístěna v Praze na Velvyslanectví Slovenské republiky v Pelleově ulici a to v pátek od 9:30 do 12:00 a od 13:00 do 15:00 hodin. Na Slovensku pak bud kondolenční kniha přístupná od 12. listopadu do 19. listopadu na Ministerstvu kultury SR.

K Mekyho fanouškům „promluvila“ prostřednictvím sociálních sítí tak manželka Katarina „Děkuji vám za projevy soustrasti a účasti. Moc mi pomáhá vědět, jak jste Mekyho měli rádi. Jeho sociální sítě bude dál spravovat a informovat vás o všem, co se bude dít a jsem připravena Mekyho plány dotáhnout, jak si přál… Takže: Dělejme, jakože Meky je.“