Poslední díl Sestřiček: Kdo smrtící výbuch přežije a kdo zemře v sutinách?
Zdroj: TV Prima

Poslední díl Sestřiček: Kdo smrtící výbuch přežije a kdo zemře v sutinách?

Vytvořeno dne 23.06.2021

V Rubavě nezůstane kámen na kameni. Nemocnice, ve které se odehrával čtyřletý příběh seriálu Modrý kód a později i Sestřiček, vyletí do povětří. Podle dosud přísně utajovaného scénáře v nemocnici bouchne plyn. Ohromující výbuch, plameny, krev, křik a snaha zachránit jeden druhého, tak budou vypadat poslední chvíle v Rubavě.

Video soubor
Zdroj: TV Prima

„Můžu slíbit, že se nám tam povedlo unikum – v rámci nekonečných seriálů udělat díl z žánru katastrofického filmu se všemi žánrovými zápletkami. Takové malé skleněné peklo v Rubavě,“ prozradil šéfautor seriálu Sestřičky, David Litvák, který musel snést kritiku z řad diváků za to, že nechal zemřít nejoblíbenější postavu seriálu, vrchní sestru Mery (Sabina Laurinová), a rozdělil tak pár, který tvořila s doktorem Hofbauerem (Marek Němec), jemuž tolik fandili. Zdá se ale, že dvojici nerozdělili na dlouho... Hofbauer se totiž dostane do ohniska výbuchu. „Je to trochu symbolický, jsem otvírák i zavírák seriálu. V prvním díle jsem se připletl k výbuchu a v posledním bude taky katastrofa. A v posledním díle mám na sobě smoking, a dokonce i tančím, myslím, že je to důstojné rozloučení se seriálem,“ naznačil Marek Němec.

Konec seriálu byl naplánován dlouho dopředu. „Z mého pohledu je hezčí mít příběh ukončený, než ho pořád natahovat dál a dál podle toho, kolik se na to dívá lidí. Prodlužování na sílu nevede k dobrému výsledku. Je dobré mít příběh jasně daný,“ říká Litvák s tím, že na posledních dílech Sestřiček si tvůrci dali obzvlášť záležet. „Poslední díly jsme točili jinak než dosud. Jsou více dějově provázané a vícežánrové, objeví se tam romantika i thriller,“ slibuje šéfautor Sestřiček Modrý kód.

Poslední díl seriálu Sestřičky Modrý kód uvede Prima už zítra ve 20.15.