Praha a hlemýždi v hlavní roli! MasterChef Česko si přichystal další venkovní výzvu
Zdroj: TV Nova

Praha a hlemýždi v hlavní roli! MasterChef Česko si přichystal další venkovní výzvu

Vytvořeno dne 14.11.2022

Finálová osmička soutěžících MasterChef Česko bude postavena před další náročnou venkovní výzvu, která se tentokrát odehraje přímo v ulicích našeho hlavního města. Čtyři dvojčlenné týmy budou nejprve brázdit Prahu, aby našly potřebnou inspiraci, a pak už na ně čeká vaření. Ti nejlepší získají podstatnou výhodu do následujícího kola, v němž budou zpracovávat poněkud neobvyklou kombinaci surovin pro ty nejpřísnější porotce – šéfkuchaře předních pražských podniků, kteří jim rozhodně nedají nic zadarmo.

„Praha je velká inspirace, tak snad dneska inspiruje i ty naše šampiony,“ zadoufá Radek Kašpárek při procházce po Mánesově mostě a uvede tak další venkovní výzvu. Praha je plná zajímavých míst a kouzelných zákoutí, která mohou být inspirací nejen pro vaření. „Praha je moje srdcová záležitost,“ svěřuje se Petra, která si novou výzvu ve svém oblíbeném prostředí viditelně užívá, rozhodně však není jediná. Všechny čtyři dvojice se brzy rozprchnou do ulic, aby na sebe nechaly působit zdejší atmosféru a nechaly se jí vést při vaření. A jelikož Praha je pestrá, bude taková i nabídka pokrmů. Soutěžící inspiruje mimo jiné staročeská kuchyně, balkánské chutě, hospodská klasika i řeka Vltava a naservírují pokrmy, které vystihují je i naše hlavní město.

Druhé kolo vaření už se neodehrává ve dvojicích nýbrž ve čtyřčlenných týmech a představuje pro soutěžící skutečnou výzvu. Nejen, že budou muset navzájem chutně zkombinovat pražskou šunku, šneky a morek, ale navíc svůj pokrm odservírují předním pražským šéfkuchařům, kteří je v závěrečném hodnocení rozhodně šetřit nebudou.

Který týmů si s neobvyklou kombinací chutí poradí lépe a vyhne se tak vyřazování? O tom se rozhodne už v úterý 15. listopadu ve 20:20 na TV Nova a už teď na Voyo.