Pražský Žižkov ožívá díky Landscape festivalu uměním a architekturou
Zdroj: Archiv

Pražský Žižkov ožívá díky Landscape festivalu uměním a architekturou

Vytvořeno dne 19.06.2020

Na čtyři desítky nejrůznějších výtvarných děl, instalací a intervencí ve veřejném prostoru českých i zahraničních architektů a umělců láká na pražském Žižkově od 20. června osmý ročník Landscape festivalu. Jeho cílem je nejen zpestřit během letních měsíců městské prostředí, ale také upozornit na potenciál této městské části a ukázat možnosti zlepšování kvality života ve městech, včetně adaptačních opatření na změnu klimatu. Návštěvníci se na těchto místech mohou těšit na umělecké instalace a architektonické intervence například Davida Vávry, Petra Stolína, Bufalina Benedetta, NL architects, Mód architektů, Archwerk, Richarda Loskota, Hanese Gröblachera, Rolanda Wücka, Jana Zdvořáka nebo Aleše Hnízdila. Součástí Landscape festivalu Žižkov budou rovněž murály Patrika Hábla a streetartisty Tima.

Landscape festival bude oficiálně zahájen v pátek 19. června od 18 hodin

Landscape festival bude oficiálně zahájen v pátek 19. června od 18 hodin zdarma přístupným koncertem kultovních kapel Dunaj a Už jsme doma v Žižkov BeerGarden.

Hned o víkendu 20. a 21. června ožije tancem i zpěvem většina instalací a intervencí díky představením v rámci festivalu TANEC PRAHA Plíce Žižkova. Přes 60 performerů provede návštěvníky a milovníky netradičních zážitků v obou dnech odlišnými trasami po většině lokací krajinářského festivalu (vždy od 14 a od 17 hodin).