Při konkurzu Michala Suchánka na roli ve francouzštině budete plakat smíchy. Komika v sobě nezapře
Zdroj: herminapress

Při konkurzu Michala Suchánka na roli ve francouzštině budete plakat smíchy. Komika v sobě nezapře

Vytvořeno dne 24.08.2022

S blížícím se začátkem školního roku zavzpomínal herec a režisér Michal Suchánek na školní léta a přiznal studijní neúspěchy. Dodnes se s nimi rodičům nepochlubil!

Video soubor

Zdroj: TV Prima

„Stala se mi taková příhoda, nechodil jsem asi 4 měsíce do školy, protože jsem filmoval. Profesoři mi samozřejmě drželi palečky, takže když jsem přišel, musel jsem dělat asi jedenáct reparátů. Všechny ty reparáty byly nandaný ve dvou dnech, takže bylo jasný, že se to nedá absolutně stihnout. Vysekal jsem se už na začátku, když jsem první den v první hodinu chytil z francouzštiny kouli, bylo jasný, že propadám,“ vzpomíná na své studium na konzervatoři Michal Suchánek. Francouzština mu zavařila v životě už několikrát.

„Pro mě je francouzština celoživotní trauma. Když jsem nastupoval do prvního ročníku konzervatoře, vybral jsem si anglický a německý jazyk. Ale do školy jsem začal chodit až od půlky září, protože jsem někde byl, a oni mě dali na francouzštinu. Nejdřív jsem stejně chodil na tu angličtinu, pak jsem si dal čtrnáct dní němčiny a pak přišla učitelka, že tam nepatřím. Takže na francouzštinu jsem začal chodit až od konce října, takže mi utekl začátek. A navíc jsem tam chodil s muzikanty, houslisty, trumpetisty. To jsou šprti, zvyklí makat. Trochu jsem propadl z té francouzštiny, takže jsem ji měl pět let. Dodnes jsem to neřekl doma,“ vyprávěl Michal Suchánek Honzovi Dědkovi v jeho Pohádkových 7 pádech Honzy Dědka.

„Po revoluci mi zavolal nějaký člověk z Barrandova. Protože jednou jsme vyplňovali na škole dotazník pro Barrandov. Každej si tam přidával: umím jezdit na koni, hovořím plynně francouzsky. Tak jsem to tam taky napsal. A když mi ten člověk volal, že tu Francouzi točí film a že se dočetl, že umím francouzsky, upozornil jsem ho, že to moc neumím. A on se zeptal, jak dlouho jsem se učil. Řekl jsem pět let, viď. A on ve mně vzbudil pocit, že fakt něco umím. Tak jsem šel,“ vyprávěl, kde jedinkrát uplatnil svých pár naučených frází ze školy. K získání role mu ale nestačily.