Příběh prostitutky Anny od režisérky Třeštíkové získal hlavní cenu na festivalu v Mnichově
Zdroj: Bontonfilm

Příběh prostitutky Anny od režisérky Třeštíkové získal hlavní cenu na festivalu v Mnichově

Vytvořeno dne 17.05.2021

Velký úspěch zaznamenal nový dokument režisérky Heleny Třeštíkové s názvem Anny. Film získal Hlavní cenu v soutěžní sekci na prestižním festivalu dokumentárních filmů v Mnichově. Letošní 36. ročník festivalu DOK.fest v Mnichově se koná od 5. května a uvedl 131 filmů ze 43 zemí.

Zdroj: YouTube

Jsem nadšená a dojatá. Mám radost, že ryze český příběh, zachycený ve filmu “Anny” ocenili zahraniční diváci a doufám, že zaujme i české publikum,“ radovala se režisérka Helena Třeštíková bezprostředně poté, co se o ceně pro svůj film dozvěděla.

Už na konci března získala Anny Speciální cenu poroty na filmovém festivalu v Sofii.

Světovou premiéru měl film na podzim na jednom z největších festivalů dokumentárních filmů IDFA v Amsterdamu, během příštích týdnů v květnu a červnu se představí na dalších festivalech v Belgii, Rakousku a Itálii.

Českým divákům se poprvé představí v rámci festivalu Jeden svět v druhé polovině května a do distribuce v kinech by měl vstoupit v červnu, jakmile se kina otevřou.

„Chceme film v kinech uvést co nejdříve, hned jak to bude možné a co nejdříve potom, co se kina otevřou. Věříme, že ho diváci budou moci vidět už v červnu,“ potvrzuje plány režisérka Helena Třeštíková.