První foto z natáčení 1. MISE: Leichtová, Dolanský, Němec, Řezníček a další
Zdroj: TV Prima

První foto z natáčení 1. MISE: Leichtová, Dolanský, Němec, Řezníček a další

Vytvořeno dne 16.07.2021

 

Televize Prima zahájila natáčení nového seriálu 1. MISE a vsadila na atraktivitu vojenského prostředí, známá jména, krásná mladá těla a dohled armádních profesionálů.

1. MISE sleduje výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Tvrdý výcvik pod vedením špiček v oboru, ale i praxe ve vojenské nemocnici postaví dvanáctku mladých lékařů před nevšední profesní výzvy, čelem k vzrušujícím situacím a vstříc prostředím, jež jsou běžné veřejnosti obvykle nedostupná. Obstojí jen ti nejlepší, nejslabší články výcvik a tím i seriál v jednotlivých dílech opustí.

 Profesní linku mediků i jejich školitelů proplétá i spletitá vztahová linie. Seriál vykresluje vojenské lékaře jako úctyhodné profesionály, ale i jako muže a ženy z masa, kostí, s duší a svědomím.

„Obsadit do televizního seriálu rovnou dvanáct neokoukaných tváří je určitý risk, v případě 1. MISE je ale o to menší, že se nám podařilo najít nejenom krásné, ale především talentované mladé herce. Jejich skupinu povede Pavel Řezníček, našimi divačkami milovaný Marek Němec a Jan Dolanský, jehož partnerku si zahraje Kristýna Leichtová, kterou jsme pro tuto roli oslovili záměrně, protože už z Ohnivého kuřete víme, jak skvěle mezi nimi funguje chemie,“ odhalil část obsazení seriálu 1. MISE kreativní producent Ivan Vodochodský.

„Hraju plukovníka Hofmana, lékaře, který má za úkol vycvičit frekventanty pro vojenskou misi. Naším úkolem je z adeptů vybrat ty nejlepší. Budou podrobeni fyzickými i psychologickým testům. Baví mě to, mám na sobě uniformu, vůbec poprvé v životě. A díky seriálu jsem měl možnost si zastřílet, bylo to rozhodně zajímavé, ale myslím si, že sám bych se výcviku účastnit nechtěl,“ říká Jan Dolanský, kterého seriál spojil s kolegyní Kristýnou Leichtovou. „Moje postava se jmenuje Alice Hofmanová. Na tuto roli jsem byla oslovena s tím, že budu točit s Honzou Dolanským a Markem Němcem. Ráda jsem přijala, je to pro mě záruka, že si zahraji,“ říká Leichtová, pro niž je natáčení seriálu 1. MISE prvním stálým projektem po narození dcer Dorotky (3) a Rozárky (1).

Kromě Řezníčka, Němce, Dolanského a Leichtové dostali v seriálu příležitost Radúz Mácha, Libor Matouš, Radek Melša, Petr Kolman, Ondřej Kubina, Jiří Böhm, Sára Rychlíková, Annette Nesvadbová, Beata Hrnčiříková, Lucie Ducháčková, Zuzana Novotná, Kateřina Zapletalová a další.