Rozloučení Zagorové s veřejností: Stovky fanoušků ve frontě, uplakaná Absolonová a vystavená rakev
Zdroj: herminapress

Rozloučení Zagorové s veřejností: Stovky fanoušků ve frontě, uplakaná Absolonová a vystavená rakev

Vytvořeno dne 31.08.2022

Zatímco v úterý se s oblíbenou zpěvačkou Hankou Zagorovou (†75) loučila rodina a kolegové z branže, dnes mohou její památku uctít i fanoušci. Už od 10. hodin se scházeli a tvořili frontu přes celou Jungamnnovu ulici, kde stojí Divadlo Kalich.

Právě tam se může veřejnost od 11 hodin naposledy rozloučit se Zagorovou, zavzpomínat si, položit květinu nebo se poklonit u rakve. Ta je vystavena na divadelním pódiu. Na ni je položen obrovský věnec z bílých růží od manžela Štefana Margity. Je to stejný věnec, který tam položil v kostele sv. Tomáše na Malé Straně.

Vedle rakve je umístěna nasvícená fotografie Hany Zagorové. Desítky věnců a květin je také vystaveno na nádvoří před vchodem divadla Kalich.

Stovky fanoušků, kteří trpělivě čekají v sálo dlouhé frontě, nosí do divadla další a další květiny, převážně růže. Dát sbohem však nepřišli dnes jen její obdivovatelé, ale i některé hvězdy. Ještě před 11. hodinou a tedy oficiálním začátkem se přišla Hance poklonit i Monika Absolonová. Ta svou dnešní účast přislíbila už v pondělí, kdy oznámila, že se z neodkladných pracovních důvodů nedostaví na úterní rozloučení. Absolonová zakryla svou smutnou tvář za černé sluneční brýle. Oporou v tomto smutném okamžiku jí byl její kamarád Tomáš Přenosil.

Tak jak stáli lidé frontu před Kalichem, tak i postupně po jednom procházeli kolem rakve a loučili se. Divadlo se brzy zaplnilo. Rušno bylo také na chodbě, kde byly vystaveny kondolenční knihy. I u těch se tvořily fronty a lidé psali kondolence a smuteční vzkazy. Do divadla dorazili i celebrity, které tam účinkují. Rozloučit se přišel také Milan Peroutka.

Lidé se dnes budou moci chodit poklonit Haničce písničce, jak ji mnozí rádi přezdívali, až do 17. hodiny.