Sejdeme se na pitevně! To není morbidní pozvánka, ale legendární píseň, nově s klipem
Zdroj: Archiv Batist Nej sestřička

Sejdeme se na pitevně! To není morbidní pozvánka, ale legendární píseň, nově s klipem

Vytvořeno dne 03.07.2020

 

Legendární píseň „Sejdeme se na pitevně“ bluesmana a kytaráře Petera Jurkoviče přichází v těžkých časech na pomoc hudebníkům i pořadatelům kulturních akcí. RNDr. Peter Jurkovič (1951–2015) měl skutečně čich a již v osmdesátých letech co by výzkumný pracovník v oboru parazitologie napsal text, který je i v dnešní době stále aktuální.

Skladba po desítkách let ožila ve studiu Faust Records v nové aranži kapely Marcus Jurkovič & Motion Food. Tvůrci klipu, Michal Rákosník, Václav Tlapák a Boris Machytka se sešli po roce od spolupráce na celovečerním dokumentárním filmu Bluesman, který vznikl na motivy životního příběhu Petera Jurkoviče v koprodukci s Českou televizí a byl uveden do kin na podzim 2019.

Role Jiřího Schmitzera a Roberta Nebřenského v klipu kapely Marcus Jurkovič & Motion Food není náhodou

11. 7. 2020 se právě tito umělci sejdou již na pátém ročníku hudebního festivalu Jurkovič Open Air v Jílové u Prahy, který pořádá ve spolupráci s městem Groove Production a Spolek Jurkovič SP. Dále vystoupí například Jan Spálený a ASPM, Igor Orozovič s orchestrem Calembour, Papis Nyass a mnoho dalších. Připraven je jako každý rok dětský park pro nejmladší účastníky festivalu, kde program zajistí hudební divadlo Kůzle a ruku k dílu přidá i MC Permoníček. Začátek festivalu je plánován od 14:00. Vstup 200,- děti do 10 let zdarma. Vstupenky je možné zakoupit v Městské knihovně Jílové u Prahy nebo v den konání festivalu. Kapacita festivalu je omezena. Těšíme se na Vás.