U Krajčů bylo veselo. Novou divadelní hru zkoušeli i ve vaně
Zdroj: herminapress

U Krajčů bylo veselo. Novou divadelní hru zkoušeli i ve vaně

Vytvořeno dne 20.01.2023

Svůj režisérský divadelní debut zažívá v těchto dnech Karin Krajčo Babinská. Jako režisérka hry Všechny báječný věci, si svoje schopnosti prvně ověřila na manželovi Richardovi Krajčovi, který je hlavní a jedinou postavou melodramatu, který připravuje Divadlo Ungelt.

Naposledy zažil Richard Krajčo divadelní zkoušky hry Deštivé dny s Davidem Švehlíkem a nyní, po deseti letech, se k divadelnímu zkoušení opět vrátil. Vybral si monodrama, zpestřené o interakci s diváky, které si Richard vytipuje z obecenstva. Musí být tedy připravený na všechny a na všechno.

„Improvizaci mám rád a tím, že jsem udělal hodně akustických koncertů po divadlech, kde jsem také komunikoval s posluchači, tak si myslím, že jsem docela i vytrénovaný.  Máme promyšlené nějaké varianty, snad jsem připraven. Jsem třeba i ochotný roli zahrát za toho vytipovaného člověka, protože vím, kam potřebuji svoji roli posunout. Jediná věc, které se obávám, že si na jeviště vytáhnu nějakého exhibicionistu, kterého spíš budu muset krotit. Zatím je to naopak. Stydí se, jsou pokorní a to mne samozřejmě nahrává. Ale na reakce a nenadálé situace s diváky se těším,“ uvedl Richard Krajčo. Může si dovolit ten luxus, že poslední zkoušky před premiérou probíhají před diváky. „Výhodou je, že zkoušíme před diváky, kteří se rekrutují z Klubu diváků Divadla Ungelt a mohu si tak vyzkoušet reakce diváků a případné situace. Každý reaguje jinak a každé představení je tudíž úplně jiné.“

Režisérka Karin Krajčo Babinská každou zkoušku intenzivně prožívá se svým manželem. Jak tvrdí ředitel Ungeltu Milan Hein, jeden druhého nešetří a jedou s plným nasazením. K tomu režisérka představení říká: „Protože Richarda znám, vidím na něm, co se mu v té hlavě odehrává. Hodně to s ním prožívám a i za něj mívám trému. Kvalitní monodrama hledal Richard hodně dlouho, až na internetu našel Všechny báječný věci. Dramaturg Ungeltu Pavel Ondruch mu sehnal český překlad, který mi Richard obratem přeposlal. On ho četl v Havířově a já v baru, kde jsem měla schůzku s kamarádkou, která nepřišla. Hned jsme si volali a skoro současně jsme si řekli, to je ono! Stále jsme se o tom bavili, dozkoušeli jsme na jevišti a pak to probírali cestou domů. Dokonce jsme zkoušeli doma ve vaně. To naše děti protáčely panenky.“

Premiéra hry Všechny báječný věci se uskuteční 26. a 27. ledna a těšte se. To, co se daný večer odehraje, záleží jak na osobnosti herce, tak na divácích. Nemusíte pochybovat, že to, co předvede Richard Krajčo, jste ještě nikdy neviděli.