Vedle hvězd Bartošky, Geislerové, Polákové se postaví Michal Strnad, hlavní hrdina filmu Facky Lásky
Zdroj: Se svolením Adam Hříbal

Vedle hvězd Bartošky, Geislerové, Polákové se postaví Michal Strnad, hlavní hrdina filmu Facky Lásky

Vytvořeno dne 08.03.2023

Na letošní léto chystá debutující režisérka Michaela Svojka Bártová premiéru romantické tragikomedie s názvem Facky lásky. Film, který podle tvůrců pohladí i profackuje, již nyní získává pochvalné recenze. Není divu, obsazení je opravdu hvězdné.

V hlavních rolích se představí Jiří Bartoška, Barbora Poláková, Anna Geislerová, Miroslav Krobot, Taťjana Medvecká, ale také zpěvák a herec Michal Strnad, který se na stříbrném plátně objeví od dětských rolí poprvé.

Strnad je zároveň autorem hudby k celému filmu i romantickému duetu „Hiding Our Love“Barborou Polákovu, kde úspěšná zpěvačka a herečka zpívá vůbec poprvé anglicky. Právě tento duet tvůrci použili v prvním oficiálním traileru k očekávané novince.

„Okouzlující Magda slaví Kristova léta, ale stejně se stále ještě hledá. Netuší, že muzikant Robert, se kterým už pět let chodí, se nikdy nepřestal potkávat se svou ex. V horečnatém snu aktivovaná časová smyčka způsobí, že Magda nestárne a probouzí se vedle Roberta na sklonku jeho života. A pak si role prohodí. Bolestná přítomnost se tak na dva způsoby setkává s odstupem moudrosti. Proč musí být péče o vztah taková dřina? stojí v anotaci distributora filmu Aerofilms.

Mrazivě komediální Facky lásky jsou ale především nesmírně zralý debut Michaely S. Bártové s dechberoucím soundtrackem. Písně z filmu představí hlavní interpret na koncertě „MICHAL STRNAD – FACKY LÁSKY“ v kině Přítomnost v pondělí 20. března. Společně s tvůrci filmu zde přichystá malé překvapení pro nedočkavé fanoušky.

Skladba „Hiding Our Love“ už se v akustické verzi objevila na debutovém albu Michala Strnada Další, které vyšlo v roce 2022 a získalo mnoho pochvalných kritik. Kromě duetu s Polákovou v původní verzi na něm naleznete i úspěšný duet se zpěvačkou Lenkou Dusilovou, který se umístil v TOP 10 skladeb roku hitparády Radia 1. Michal Strnad se kromě své sólové dráhy věnuje vokální skupině Skety, skupině Barbory Polákové, ale také své terapeutické praxi a působí i jako školní psycholog.