Víte, že se Filip Kaňkovský chtěl původně živit něčím jiným? Nyní herec exceluje v Divadle Bez zábradlí
Zdroj: herminapress

Víte, že se Filip Kaňkovský chtěl původně živit něčím jiným? Nyní herec exceluje v Divadle Bez zábradlí

Vytvořeno dne 04.05.2021

Herec Filip Kaňkovský se začíná pomalu zabydlovat na prknech Divadla Bez zábradlí. Po muzikálu Cikáni jdou do nebe je role Ernsta Ludwiga v muzikálu Cabaret už druhým počinem v tomto pražském divadle.

„Možná je tam vazba, že jsme s Karlem Heřmánkem ml. a Nikol Heřmánkovou spolužáci. Karel Heřmánek st. mě viděl ve školních představeních a je mi ctí, že ho můj projev a způsob práce baví a proto asi došlo ke spolupráci. Jsem za to rád,“ uvedl představitel Ernsta Ludwiga.  

V muzikálu Cabaret se Filip Kaňkovský dělí o roli s Josefem Cardou. Filip přiznal, že na alternace není zvyklý.

„Divadlo chce Cabaret nasazovat do programu co nejvíc. Aby nedošlo k nějaké časové kolizi, alternuji se s Josefem Cardou. Snad to bude pohodlné pro mne i pro pana Carda. Nejsem na alternace zvyklý, je to pro mne nová zkušenost. Nemyslím si, že by u alternace záleželo na věkovém rozdílu.  Jde o to, aby roli herec nějak uchopil, a toho se u Josefa Cardy rozhodně nebojím,“ usmíval se Filip Kaňkovský.

Herec také prozradil, co celý „umělecky neplodný“ rok dělal. „Nedalo se hrát, tak jsem pomáhal kamarádovi z rekonstrukcí rodinného domu, sportoval jsem, učil se vařit. Kdysi jsem o kuchařině přemýšlel jako o své profesi, to je opravdu už dávno. Vařit mě baví, ale živit bych se s tím nemohl. Lidi mají dělat to, co umí. A já jsem radši herec a muzikant.“

Tvůrčí tým nabízí další zajímavé herecké osobnosti, jako jsou Jitka Sedláčková, Hana Seidlová, Dušan Sitek, Josef Carda, Nikol Kouklová, Barbora Šampalíková, Vendula Příhodová, Linda Fernandez Saez, Petra Kosková a Mária Bikárová. O taneční část se postará významná česká choreografka Jana Burkiewiczová, pěvecké nastudování má na starosti Jana Balašová a to hudební Jakub Šafr se svým orchestrem.

Premiéry jsou plánované na 2. a 3. září 2021 v Divadle Bez zábradlí. Vstupenky jsou již nyní v prodeji.