Zpěvák Daniel Hůlka poslal vyznamenání na Hrad poštou
Zdroj: Facebook

Zpěvák Daniel Hůlka poslal vyznamenání na Hrad poštou

Vytvořeno dne 16.11.2020

Jak slíbil, tak udělal! Sice úplně jinak, než plánoval, ale zpěvák Daniel Hůlka vyznamenání od prezidenta Zemana vrátil.

„Ve státní svátek 28. října 2020 Ti přijdu na Pražský hrad vrátit vyznamenání, které jsi mi udělil. Nemohu si ponechat toto ocenění, které jsem obdržel z rukou člověka, jakým ses ukázal být. Musel bych se za sebe stydět,“ napsal, mimo jiné, v otevřeném dopise prezidentu republiky jeho dnes už bývalý přítel Daniel Hůlka.

Koronavirové okolnosti nakonec vše zamotaly tak, že Hůlka nakonec vyznamenání vzal, dal do obálky, pojistil ho na 50 000 a odeslal na adresu Hradu. Doporučeně!

„Prostřednictvím Kanceláře prezident republiky mi bylo sděleno, že nemají zájem přijmout ode mě vyznamenání osobně. Kancléř Vratislav Mynář mě telefonicky informoval, že vyznamenání ode mě nikdo nepřevezme a požádal mě, abych ho zaslal poštou. Ve středu 11. 11. 2020 jsem tak tedy učinil,“ informoval Daniel Hůlka na sociální síti, přidal ještě pár informací a dodatek: „Vzhledem k tomu, že mi mnoho lidí píše, zda jsem spolu s vyznamenáním vrátil peníze, chtěl bych tímto všem odpovědět, že ke státnímu vyznamenání není vyplácena žádná finanční odměna.“