Iva Pazderková a Petra Nesvačilová se potkají na jevišti Ungeltu. Tvrdí: Komedie je velká dřina
Zdroj: herminapress

Iva Pazderková a Petra Nesvačilová se potkají na jevišti Ungeltu. Tvrdí: Komedie je velká dřina

Vytvořeno dne 17.04.2024

Herečky Iva Pazderková a Petra Nesvačilová jsou hvězdami severoirské komedie Vzhůru ke hvězdám, kterou v české premiéře uvede Divadlo Ungelt. Pro Ivu Pazderkovou bude tato inscenace premiérou na prknech Divadla Ungelt, což se nedá tvrdit o Petře Nesvačilové, která v Ungeltu nejen zdomácněla a na žádném jiném ji jevišti neuvidíte.

„To je pravda, v Ungeltu mám premiérou premiéru. Hraji už v několikáté irské hře a je s podivem, jak si český a irský humor a zvláště černý humor rozumí. Komedie je velká dřina, a protože je jeviště Divadla Ungelt je tak malinké, člověk pak nemusí ani do fitka,“ usmívala se Iva Pazderková.

Hru Vzhůru ke hvězdám napsala belfastská dramatička Marie Jones, která se proslavila jak na londýnském West Endu, tak na newyorské Broadwayi. Na obě české premiéry 27. a 28. 4. 2024 přiletí – už potvrdila účast.

„Ty postavy mají hodně vrstev, a ač se to může zdát, že se bavíme o komedii, jsou tam i důležité aspekty, kde se to odehrává, v jaké době a v jaké životní situaci a obecně má komedie daleko větší přesah a hloubku, než by se mohlo ze začátku zdát,“ uvedla Petra Nesvačilová.

Principál Divadla Ungelt Milan Hein na adresu obou hereček uvedl: „Jestli mohu říci na adresu holek, u divadla jsem už hodně zažil, ale takovéto bravurní komediální herečky, mezi kterými to vždycky souzní, jsem vlastně nikdy nepotkal. Ty komediální hvězdy na sebe žárlí, každá si hlídá svoje, ale u Petry a Ivy jsem nezaznamenal ani osten žárlivosti, je to výjimečné,“ řekl Milan Hein a dodal, že Vzhůru ke hvězdám je poslední premiérou na Kamenné scéně Divadla Ungelt. Od poloviny května se divadlo přesouvá na svoji letní scénu na Novém Světě na Hradčanech.