Jak bydlí Michal Bragagnolo ze 4 Tenorů? S manželkou Deniskou makají na úpravě domku
Zdroj: herminapress

Jak bydlí Michal Bragagnolo ze 4 Tenorů? S manželkou Deniskou makají na úpravě domku

Vytvořeno dne 01.02.2021

Když v srpnu 2019 na Karlštejně navlékal operní pěvec a zpěvák ze 4 Tenorů Michal Bragagnolo snubní prstýnek své milované Denisce, měli už spolu rozestavěné hnízdečko lásky. Společnými silami předělávají první patro rodinného domku mimo centrum Prahy a ke dvěma stávajícím místnostem přibyla kuchyň, koupelna, schody na půdu a v plánu je i šatna. Úpravy si Michal a Denise dělají úplně sami, pouze na rozvody elektriky a vody si museli povolat odborníka.

„Zatím je naše nové bydlení takové syrové, ale už se klube. Doděláme podlahy, kuchyň a můžeme nastěhovat. Ale ještě nás čeká hodně práce,“ uvedl v úvodu Michal. Práce na přestavbě mají manželé rozdělené. „Já si vždycky něco vymyslím, nakreslím, probírám se internetem, vyhledám obchody a pak chudák Míša musí přemýšlet, jak to postavit. Covid nám komplikuje situaci, protože obchody jsou zavřené a něco pořídit, je docela těžké,“ usmívala se budoucí paní domu, zpěvačka a tanečnice Denise Bragagnolo.

Video soubor

Přízemí domku obývá Michalova maminka a právě možná po ní je syn tak manuálně zručný. Maminka se totiž žádné řemeslné práce nezalekne. „Už od mládí jsem chodil na brigády. Pomáhal jsem na střechách, přidával zedníkům a pak máme chalupu a tam jsem se naučil hodně.“

Řemeslné práce jsou ideální k tomu, aby se Michal učil pěvecké party, jak pro 4 Tenory, tak pro operu Netopýr v DJKT Plzeň. „Zpívám si, když se mi práce daří. Někdy ale spíš nadávám, na takovém obložení vany v koupelně jsem se hodně navztekal. To mi do zpěvu rozhodně nebylo,“ smál se Michal a Deniska jen takticky přikyvovala. „Michal je hodně pečlivý. Udělal podlahy, stropy, postavil zdi, vyboural díry na dveře a okna, připravil místo na kuchyň. Já zase dělám takové ty pomocné ženské práce. Něco natřít, pouklidit, omýt, dovézt, odvézt a čekám si na svoje skříňky, které si v klidu smontuji. Na to zase nemá Michal trpělivost. A pak se mu starám o počítač, sociální sítě, připravuji mu webovou stránku. V tomto je Michal úplně mimo.“

Michal přiznal, že si pro rady chodí i jinam. Když se sejdou 4 Tenoři, řeč se točí také kolem bydlení, stavění a prací kolem domu. „Pavel Vítek je hodně šikovný a kolem domu si udělá spoustu práce, Honza Kříž staví a je z něho zkušený stavebník a Marián? Ten si to všechno nechá udělat,“ s humorem charakterizoval Michal populární čtyřku.

Přestože se Michal a Denise těší, až opustí malou garsonku v centru a na jaře se nastěhují do nového, přiznávají, že tím práce na domě nekončí. Vždyť na půdě je ještě hodně místa. „Na půdu se musí lézt po schodech, tam mám zatím schované nářadí. Do budoucna chceme pod střechou udělat například pokojík pro hosty nebo dětský pokoj. Děcko plánujeme až se trošku zabydlíme, ale určitě bude. Postýlku už máme,“ usmívali se oba a na otázku, jestli chtějí holčičku nebo chlapečka jednotně odpověděli. Michal: „Kluka“ a Deniska: „Holku“.

A na co se v novém domově manželé těší nejvíc? Michal to má jasné, prý až si dá kafe na balkóně. Deniska zase těší, až bude mít jídelní stůl. Zatím na stavbě jedí vsedě, na posteli.