Divadlem Broadway zněla Láska nebeská. Když nemůže být premiéra, alespoň se zkouší
Zdroj: herminapress

Divadlem Broadway zněla Láska nebeská. Když nemůže být premiéra, alespoň se zkouší

Vytvořeno dne 29.01.2021

S ukázkou muzikálu Láska nebeská se pochlubili tvůrci a herci Divadla Broadway. Na improvizované tiskovce předvedli něco málo z chystaného muzikálu složeného z písní Waldemara Matušky.

„Chceme ukázat, že žijeme a fungujeme. Tato malá ochutnávka Lásky nebeské se koná v symbolické datum, protože dneska, 28. ledna, měla být premiéra a toto datum připadá také na den smutného výročí úmrtí Karla Svobody. Tak vzpomínáme a myslíme, že by se mu tohle představení líbilo,“ uvedl producent Oldřich Lichtenberg.

Scénář k muzikálu napsal Zdeněk Zelenka, který se ujal i režie. Zkoušky nám přerušila korona, ale nechtěli jsme odejít od rozdělané práce. Řekli jsme si, že to dozkoušíme a natočíme pro vlastní potřebu. Až to situace dovolí, budeme připravení. Máme téměř hotovou dekoraci. Co ale nemáme hotové, jsou kostýmy,“ prozradil Zdeněk Zelenka, proč herci zkoušku hráli ve svém osobním oblečení.  

A jaké jsou další plány Divadla Broadway s muzikálem Láska nebeská? Do konce února by měli mít herci muzikál nazkoušený. Na jaře chtějí rozjet sérii představení pro nemocnice a zdravotníky. A slavnostní premiéra je naplánovaná na září 2021.