Jak to bylo se svatbou Harapese a Zagorové? Proč jim vzali adoptovanou holčičku?
Zdroj: herminapress

Jak to bylo se svatbou Harapese a Zagorové? Proč jim vzali adoptovanou holčičku?

Vytvořeno dne 21.12.2022

Baletní mistr Vlastimil Harapes, první manžel Hanky Zagorové, po letech přiznal, že jejich svatba byla účelová. Přispěla k adopci holčičky, kterou jim bohužel po půl roce pečování vzali.

Vlastimil Harapes a Hana Zagorová se brali o roční známosti na konci září 1986, svatbu do poslední minuty tajili, jejich hosté netušili, že jsou svatebčany, svatební oznámení vypadalo jako pozvánka na narozeninovou oslavu.

„Nebyl důvod to hlásat. Mělo to svůj účel. Hana velmi toužila po dítěti, ale nemohla mít děti. Rozhodla se pro adopci. V té době ale mohli adoptovat jedině manželé. A tak mě požádala, abychom se vzali, když jsme se tak znali. A že bude mít děťátko, nalezence. Získala do péče holčičku, Aničku. Byly jí asi čtyři roky. Půl roku jsme se o ni starali, pak se ale objevila jedna taková potvora, která doufala, že se o to dítě bude starat, protože Hana zpívá. Ale Hana říkala, že už zpívat nebude a že se bude jenom starat. Ale tahle paní si dala tu práci a našla babičku té holčičky, ta o ni zažádala, a tak jsme museli tu holčičku vrátit. Bylo to strašně smutné. Dítě už nebylo,“ vzpomíná Vlastimil Harapes v rozhovoru s Honzou Dědkem na jedno z nejtěžších období v Hančině životě.

 Účelově jejich manželství vzniklo a účelově také zaniklo ve chvíli, kdy se Hanka zamilovala. „Hanka jela s jednou kolegyní na operu, kde zpíval Štefan Margita. Pozval nás, ale já jsem nemohl, tak s ní jela jedna známá. Vrátila se a řekla, že se zamilovala do hlasu, ale že rozvádět se nechce. A já jsem jí řekl naopak: Jdi za hlasem svého srdce. Rozvedeme se. Konec. Basta. No a vydrželo jim to, podívej…“ prozradil Vlastimil Harapes v 7 pádech Honzy Dědka, které pro toto vysílání přejmenoval na 7 pádů s Písničkou.

Zdroj: TV Prima