Jak se ze studenta průmyslovky stane uznávaný módní návrhář?
Zdroj: herminapress

Jak se ze studenta průmyslovky stane uznávaný módní návrhář?

Vytvořeno dne 21.07.2022

 

Po maturitě nastoupil jako konstruktér elektro rozvaděčů, ale práce ho úplně nenaplňovala. Přítelkyně byla švadlenou a móda ho zajímala a bavila, tak se rozhodli, že zkusí realizovat nějaké nápady a ono se začalo dařit. Módní návrhář Jiří Moravec představí své modely na podzim v Grandhotelu PUPP na módní show Top Fashion Week 2022.

Jaký druh oblečení charakterizuje Vaší značku? Myslím, že jsou to večerní společenské šaty. I když v současnosti již vyrábíme spousty oblečení i pro denní příležitosti i pro muže.

Navrhujete raději šaty na denní nošení, společenské nebo třeba svatební. Nebo je to podle nálady? Úplně nejraději jsou to společenské šaty. Je to kreativní, můžete být vice odvázanější a povolit uzdu fantazii.

Co Vás inspiruje? Možná to bude znít hloupě, ale ženy všeobecně. Snažím se, když připravujeme návrhy, přemýšlet tak, aby mě ta žena, když bych ji jako chlap někde potkal, nějak zaujala. Vymyslet na šatech nějaký detail, který mě zaujme. A nejedná se vždy o extrémně hluboký výstřih či velký rozparek. Mám raději, když naopak jen něco se lehce naznačí a fantazie může sama pracovat, než jasně odhalená místa na šatech. A jinak spousta nápadů přichází sama. Samozřejmě navštěvuji veletrhy, sleduji módu v zahraničí, ale i ženy na ulicích, kde občas najdete nějaký nápad atd.   

Přemýšlel jste i o oblečení pro muže? Ano přemýšlel a již děláme zatím v menším i módu pro muže. Nezabýváme se klasickou výrobou obleků, ale spíš volný čas.

Co byste poradil ženám při výběru šatů? Především to, že v nich musí být sama sebou. Musí se v nich cítit přirozeně krásně, ne v nich něco předstírat. Není to přehlídka, kde dáme něco modelce a ona je v nich minutu a je jejím úkolem co nejlépe odprezentovat šaty. Na plese, party nebo v práci je to ona sama a šaty jsou doplněk, který dokreslí její osobnost. Takže je důležití se v šatech cítit dobře, přirozeně, jinak to nebude ona, bude se ošívat a ztratí se ona sama i šaty, které mohou být úžasné.

Jaké jsou trendy a barvy pro značku Ateliér Moravec na podzim 2022?  Vrátil jsem se z veletrhu látek z Milána. Mluvil s obchodníky a jsou vidět ještě nějaké důsledky Covidu. Vždyť po celém světe nebyly skoro tři roky žádné společenské akce. Ale doufám, že se vše zase rozeběhne a budeme se zase chtít bavit a hezky oblékat.  A co se týká trendů. Určitě zařádíme barvu lila, která i na veletrhu byla dost často k vidění. Dále flitry a klasiku krajky.

Na jaké modely se můžeme těšit na podzimním TFW? Představím kolekci nových společenských šatů právě z aktuálních látek, které jsem byl pořídit na veletrhu v Miláně.

Jaké je vaše motto? V naší firmě máme motto: Vy sníte, my tvoříme.