Jakub Prachař absolvoval kurz pro opravdové chlapy. Zvládl to?
Zdroj: herminapress

Jakub Prachař absolvoval kurz pro opravdové chlapy. Zvládl to?

Vytvořeno dne 19.07.2022

Po dvou měsících skončilo natáčení komedie Buď chlap! Snímek vznikal na zajímavých lokacích v Čechách i na Slovensku. Ústřední dvojici herců Jakub Prachař a Tereza Ramba doplnil například Ondřej Sokol či slovenský objev Filip Novák.

Jakub Prachař alias Pavel je typický představitel své generace. Stále bydlí s mámou, dělá práci, která ho moc nenaplňuje, a na všechno už tak trochu rezignoval. Ve chvíli, kdy potká svou lásku z dětství ztvárněnou Terezou Ramba, ale svůj život přehodnotí a rozhodne se ho změnit. Odjede na kurz do Tater, který slibuje, že z mužů udělá opravdové chlapy. „Tady se lidi dozvědí, jaký je opravdový smysl života. A že se třeba i v květnu dá umrznout v řece,“ svěřil se s úsměvem Jakub Prachař o často velmi náročném natáčení, v rámci kterého absolvoval téměř kaskadérské scény.

„Já jsem tohle natáčení dostala za odměnu, trochu jako dovolenou. Nejdřív jsem měla velké obavy, protože jsem si nebyla jistá, jestli to zvládnu se dvěma dětmi. Ale jsem moc ráda, že jsem do toho šla, bylo to skvělé. A teď se zase vrátím na mateřskou a na pískoviště,“ osvětlila Tereza Ramba, která natáčení absolvovala s pětiměsíční dcerou a téměř tříletým synem. Chvíle na place, i když šlo často o noční směny, si ale moc pochvalovala. „S Kubou se známe asi 15 let, takže nám to fungovalo skvěle. Máme stejný smysl pro humor a spíš jsme měli před kamerou co dělat, abychom se nesmáli ve scénách, kdy jsme měli být vážnější,“ poznamenala herečka, která v rámci natáčení „užila“ i v bažinách.

Herecké obsazení doplnila „skupina žen a dětí“, tedy rodina hlavního hrdiny, která se jej společně s Terezou vydá do Tater hledat. V ní se skvěle doplňují herečky Sabina Remundová, Ester Geislerová, Naďa Konvalinková a několik dětí. „Tahle naše rodina je živelná. Pohybujeme se ve velké skupině a to je pro mě docela zážitek. Zbožňuju tenhle typ filmů, takže pokud se to jenom trochu přiblíží mým oblíbeným českým komediím a divák to tak bude vnímat, budu šťastná,“ dodala Sabina Remundová, která hraje sestru hlavního hrdiny Pavla.

Režisér Michal Samir natáčel film Buď chlap! v Praze, v Krušných horách a ve Vysokých Tatrách. Snímek bude mít premiéru v kinech 23. 3. 2023.