Velká premiéra míří do kin. Film Miroslava Krobota s Pavlem Šimčíkem, Ivou Janžurovou a dalšími hvězdami
Zdroj: herminapress

Velká premiéra míří do kin. Film Miroslava Krobota s Pavlem Šimčíkem, Ivou Janžurovou a dalšími hvězdami

Vytvořeno dne 20.07.2022

 

Po světové premiéře v Karlových Varech vstoupí komedie Velká premiéra Miroslava Krobota tento čtvrtek 21. července do českých kin. Do hlavních rolí nového filmu obsadil Miroslav Krobot herce Pavla Šimčíka a herečku Ivu Janžurovou, kteří ztvárnili svéráznou dvojici vnuka a babičky.

Herec Pavel Šnajdr (Pavel Šimčík) má rád improvizaci a stand-up. Hraní si užívá i v normálním životě. Miluje uvádět lidi do rozpaků a vytvářet trapné situace, což ovšem mnozí špatně snáší. Ostatně na Pavlův humor je alergická i jeho žena Markéta (Klára Melíšková), která se snaží vyhořelý manželský vztah řešit u psychologa (Jakub Žáček). Když Pavel dostává nabídku poprvé režírovat vlastní představení v olomouckém kulturáku, na nic nečeká, odjíždí z Prahy a nechává za sebou krachující manželství. V Olomouci na něj čeká milovaná babička (Iva Janžurová), která má v jeho představení vystupovat. Hned po příjezdu se Pavel u babičky seznamuje se sympatickou pomocnicí Mikinou (Iva Pazderková), která jako jedna z mála jeho humor chápe a dokáže přistoupit na hry, jimiž se babička a Pavel společně baví. „Babička je pro Pavla milou bytostí, poslední pevninou láskyplného vztahu, co mu zbývá. Společně si vymýšlejí nejrůznější situace a dialogy, které docela vyděsí, nebo přinejmenším překvapí, náhodné svědky,” vysvětluje Iva Janžurová a Pavel Šimčík ji se smíchem doplňuje: „Já jsem si jejich vztah pojmenoval jako Clouseau a Cato, jsou to prostě dva lidi, kteří se neustále překvapují.“

V dalších rolích diváci uvidí Kláru Melíškovou, Ivu Pazderkovou, Jenovéfu Bokovou, Jakuba Žáčka, Miroslava Krobota, Ivanu Plíhalovou nebo Romana Vencla. Scénář filmu napsal Miroslav Krobot opět v tandemu s olomouckým psychologem Lubomírem Smékalem.

Film Velká premiéra se natáčel loni v létě Praze i v Olomouckém kraji, konkrétně v Olomouci, kde se jeho hlavním dějištěm stal S-klub. Natáčelo se ale také například v ZOO, v kostele Panny Marie Sněžné, Bezručových sadech i na hlavním nádraží.