Jak se změnili herci z kultovního filmu Forest Gump?
Zdroj: Paramount pictures

Jak se změnili herci z kultovního filmu Forest Gump?

Vytvořeno dne 24.10.2020

Jednomu z nejslavnějších filmů světové kinematografie je už dvacet šest let. Diváci ho mohli zhlédnout v kinech v roce 1994 a vyhrál šest Oscarů, včetně Oscara za nejlepšího herce v hlavní roli. To nebyl samozřejmě nikdo jiný než Tom Hanks. Film vydělal v USA přes 707 milionů dolarů a co teprve po celém světě.

Dvacet šest let od vzniku filmu Forrest Gump je úctihodná cifra. O příběhu se tu nemá moc cenu vypisovat. Každý správný filmový fanoušek jistě zná film nazpaměť. Pro ty, co film moc neznají, malé shrnutí.

Forrest Gump vypráví příběh o chlápkovi, kterého pomalejší myšlení rozhodně nedrží zpět. Jeho život je nekonečný sled událostí, které ho proslaví ve svém rodném městě nebo po celé zemi. Stane se univerzitní hvězdou v americkém fotbale, dostane čestnou válečnou medaili, je úspěšným pingpongovým hráčem, má prosperující firmu na lov krevet, přeběhne několik amerických států a dostane se ke spoustě historických událostí, které formovaly moderní Ameriku, tak jak ji známe. Celým filmem se jako nit táhne i jeho malé love story. Film takřka dokonalý.    

Jak film stárne, stárnou i jeho herci. Jak vypadali za mlada a jak vypadají teď? Léta přibyla, ale šarm hercům rozhodně nechybí.