Jaké budou Velikonoce v Ulici?
Zdroj: TV Nova

Jaké budou Velikonoce v Ulici?

Vytvořeno dne 15.04.2022

Kdo by si nechal ujít pomlázku a pořádnou velikonoční výslužku? Svátky jara vtrhnou i do Ulice s velkou parádou, kdy nejen Lumír přijde na to, že na velikosti pomlázky opravdu záleží, pokud chce udělat náležitý dojem. Navíc se u něj i dalších tajnůstkářů provalí něco, co mělo zůstat utajeno, něco, co dotyčným docela jistě zkomplikuje život…

Konečně tu jsou svátky jara a s nimi pro mnohé obyvatele Ulice i předzvěst lepších časů. Každý si z Velikonočního pondělí vezme to své. Lumír (Václav Svoboda) vidí příležitost, jak zapůsobit na ženu svého srdce, Vítek (Filip Čapka) se i letos hodlá postarat, aby mu Iva (Hana Baroňová) a Anežka (Karolína Lipowská) přes rok neuschly, z Michala (Karel Klement) se nečekaně vyklube zdatný koledník, Radek Mastný (Pavel Novotný) se Šímou (Jakub Krause) zase zajdou vyšupat Gábinu (Aneta Krejčíková), která v poslední době prospí převážnou část dne.

Zejména Lumír si hodlá letošní Velikonoce naplno užít. Spolu s Lexíkem (Filip Hornyak) hned ráno vyšupají Ingrid (Jana Sováková). Pak se vypraví s malými Drozdy na koledu do města. Samozřejmě nemohou minout ani hospodu a Kateřinu (Martina Randová), jež má pro malé i velké koledníky hned několik překvapení. Lumír od ní dostane speciální výslužku, i když to zpočátku vypadá, že bude mít smůlu, protože trochu podcení velikost své pomlázky. A nebyla by to Kateřina, aby si z něj kvůli tomu trochu nevystřelila. Jenže pak Lumírovi naprosto zamotá hlavu, a nejen jemu… Co vypluje na povrch díky tradičním velikonočním zvykům?

Náruživí koledníci se najdou třeba i u Klímových. Zatímco Vítek vezme pomlázku jen na manželku a dceru, Michal zajde i k sousedům, kde na něj čeká náležitá odměna. Část koledy doma překvapivě zatají, protože s ní má již své plány. Jaké? Na koho a jak zapůsobí? A jak si Klímovi poradí s nezvaným koledníkem Milošem (Jiří Štrébl), jenž to s koledou zase trochu přežene?

Velikonoční veselí i prozrazená tajemství zpestří sváteční díl Ulice v jejím obvyklém čase, anebo mohou diváci tento díl sledovat už teď na Voyo.