Jako kdysi Nagano! Zápasník Jiří Procházka slaví titul v nejprestižnější MMA organizaci
Zdroj: herminapress

Jako kdysi Nagano! Zápasník Jiří Procházka slaví titul v nejprestižnější MMA organizaci

Vytvořeno dne 14.06.2022

 

Fanoušci bojových sportů a především MMA slaví. Na turnaji nejprestižnější světové organizace smíšených bojových umění UFC 275 český zápasník Jiří Procházka vybojoval titul v polotěžké váze nad Brazilcem Gloverem Teixerirou, kterého porazil v pátém kole. Na vážnosti titul nabírá i proto, že Jirka se stal prvním českým bojovníkem, který titul v podobě opasku získal.

Procházka měl spoustu fanoušků už i díky zvyšující se oblibě MMA sportu v Čechách i ve světě, ale teď už o něm musí vědět skoro každý. Přes noc se tak stal miláčkem davů a nijak tomu nebylo ani na náměstí Svobody v Brně, kde ho přivítali tisíce fanoušků, přesně jako kdysi na pražském Staroměstském náměstí hokejové vítěze z Nagana.

“Já jsem ten zápas ještě neviděl ani jednou a radši bych na něj nekoukal… Titul byl největší meta, kterou jsem si kdy mohl představit, takže jsem ten zápas nechal plynout. Nechal jsem to, ať se děje, co se děje a udělám vše, co bude třeba. Byla to řežba, kde jsem ze sebe vydával všechno. To nejlepší, co jsem uměl a on ne a ne padnout. Do poslední vteřiny jsem věřil a šel jsem po vítězství. Čekal jsem, co přijde a přišlo škrcení,“ podělil se Jirka o své myšlenky během zápasu.  

Jiří Procházka se tak může stavět vedle nejznámějšího českého MMA zápasníka Karlose Terminátora Vémoly, který si UFC organizací také prošel, ale na titul bohužel nedosáhl.

“Obrovská gratulace novému šampionovi, českému samurajovi Jiřímu Procházkovi. Pro nás fanoušky to bylo jako druhé Nagano. To byl neuvěřitelný zápas. Jirka předvedl jaké má srdce, jak neuvěřitelně dokáže bojovat a že to snad ani není člověk. Já jsem sice Terminátor, ale Jirka, to je stroj. Byl v několika těžkých situacích. Byl ve škrcení, dostal pár bomb, udělal tam pár chybiček, ale on když v zápase udělá chybu, tak se poučí a v dalším zápase je zase o to lepší,“ prozradil novinářům Karlos Vémola.

Jirku nyní  čeká odpočinek, a jak sám řekl, do obhajoby opasku by se chtěl pustit ještě letos.