Bedřich končí v Ulici. Adrian Jastraban měl na odchodu jedno důležité přání
Zdroj: TV Nova

Bedřich končí v Ulici. Adrian Jastraban měl na odchodu jedno důležité přání

Vytvořeno dne 13.06.2022

Bedřichovi se v Ulici v posledních týdnech převrátil život vzhůru nohama. Nejprve řešil s Alicí dítě, pak rozchod, který s ním hodně zamával. K tomu na něj doléhá také odloučení od dcery Lady. Nyní se to u něj svým způsobem všechno sečte a Bedřich vykročí z životní křižovatky novým směrem. Stejně jako jeho herecký představitel Adrian Jastraban, který se rozhodl po sedmnácti letech s Ulicí na chvíli rozloučit.

 „Celkově mám pocit, že se teď zeměkoule točí trochu jinak. Manželka po letech skončila mateřskou, ale děti jsou stále ještě malé. Takže i doma se dějí velké změny a já potřebuji víc času, abych mohl ženu vykrýt, když je potřeba. Do toho covid a ta hrozná válka. Člověk možná najednou dělá kroky, které by dříve zvažoval ještě o něco déle,“ uvedl představitel Bedřicha.

Jedním z velkých kroků pro které se herec rozhodl, je jeho plánovaná pauza v seriálu Ulice: „K odchodu z Ulice jsem se rozhodl, abych měl více času na nové pracovní výzvy a zároveň si potřebuji od Bedřicha na chvíli odpočinout,“ odhaluje své důvody, které ještě více upřesňuje: „Když žijete s nějakou rolí sedmnáct let, dojde k průniku vás a vaší postavy. Vaše postava přebírá částečně i vaše charakterové vlastnosti a rysy. A já jsem došel do fáze, kdy jsem začal s Bedřichem ztrácet kontakt. Oddělili jsme se.“

V souvislosti se svým odchodem z Ulice měl Jastraban jedno důležité přání: „Požádal jsem scenáristy, aby moje postava nezemřela. Jsem s Bedřichem natolik propojen, že by mi to bylo líto. Návrat je tudíž možný kdykoliv. Dovedu si představit, že mi scenáristé za nějaký čas nabídnou děj, který mě osloví a já se na něj budu těšit. Třeba se taky objevím jen na skok, když se v naší dějové lince bude dít něco důležitého.“ V nadcházejících dvou týdnech tak diváci mohou sledovat, jak si s přáním oblíbeného kolegy scénáristé Ulice poradili.

Diváky čeká posledních deset dílů do konce letošní sezóny, kde bude mnoho příběhů gradovat a jedním z nich bude právě příběh rodiny Lišků.

Bedřich má za sebou hodně náročné jaro. Alici (Eva Hacurová) začaly tikat biologické hodiny, zatoužila po rodině, po dítěti. Jenže Bedřich se na dalšího potomka už necítí kvůli svému věku i možnosti recidivy zákeřné nemoci. Pro oba byl rozchod velkým zklamáním. Bedřichovi byla velkou oporou kromě Miloše a kolegů z práce také Anča (Ljuba Krbová), se kterou k sobě mají stále blízko. To se projeví i nyní, když budou společně slavit Eminy (Anna-Marie Valentová) kulatiny. Najednou k sobě budou mít mnohem blíž než kdykoliv jindy, jako by se vrátily staré časy. To samozřejmě zaregistrují i Ema s Františkem (Matyáš Valenta), kteří si okamžitě vytvoří vlastní teorii. Jenže Bedřichovi bude ke štěstí stále ještě někdo důležitý scházet.