Jaký je recept Štefana Margity na zahnání smutku?
Zdroj: herminapress

Jaký je recept Štefana Margity na zahnání smutku?

Vytvořeno dne 14.10.2022

 

Je to pět týdnů, co Štefan Margita navždy ztratil milovanou ženu Hanu Zagorovou, kterou láskyplně nazýval Hanička. Dokonalý pár tvořili téměř třicet let, a tak je pochopitelné, že opernímu pěvci Zagorová neskutečně chybí. Prázdnotu ve svém srdci tak vyplňuje prací.

„Pomáhá mi to. Bez té práce bych to nedával. Proto jedu do Washingtonu a čeká mě velké turné,“ netají se zpěvák s tím, že je rovněž velmi vděčný hudebníkovi Michalovi Kindlovi, že mu na prosinec naplánoval tour na Správné cestě.

A že to s vystupováním za velkou louží myslí vážně dokázal i tím, že poslal z Washingtonu vzkaz skrz sociální sítě. „Je tady krásně. Let byl sice dlouhý ale fantastický. Počasí nám přeje, je tu 22 stupňů a předpověď na dalších deset dní se nese ve stejném duchu,“ pochvaluje si zpěvák s tím, že ho momentálně čeká první zkouška opery Elektra od Richarda Strausse. Právě na spolupracovníky z  Ameriky pěl Štefan chválu, že mu v nejtěžších chvílích byli i na dálku vekou oporou. „Když se dozvěděli, že Hanka zemřela, hned se mi ozvali a nabídli pomoc. Říkali, že můžu přijet dřív, že se tu o mě postarají,“ líčí zpěvák s tím, že je jim za to neskonale vděčný.

Přestože je znát, že mu cesta za oceán po duševní stránce velmi pomohla, na Hanku myslí kudy chodí. „Nemusím vám vysvětlovat jednu důležitou věc, jak mi tady někdo strašně schází, a to je Hanka. Byl jsem zvyklý, že letěla se mnou nebo přiletěla později a já ji vyzvedl na letišti. Tentokrát to tak nebude, takže věřím, že aspoň nějaké to procento mi ta krásná práce tady pomůže,“ říká s nadějí zpěvák.

Po návratu z Ameriky se pak Štefan Margita bude připravovat na plánované koncerty, z nichž jeden bude věnovaný personálu nemocnice, kde Hana Zagorová strávila své poslední dny. „Bude to poděkování za to, jak se tam o ni pěkně starali.“