Jan Kanyza načetl audioknihu o českých strašidlech. Ta je tipem pro výlety do přírody
Zdroj: Supraphon

Jan Kanyza načetl audioknihu o českých strašidlech. Ta je tipem pro výlety do přírody

Vytvořeno dne 13.04.2021

Populární herec Jan Kanyza vypráví příběhy z různých míst Čech i Moravy plné strašidel a nadpřirozených bytostí. Bílá paní, bezhlavý rytíř, vodník, bludičky, čert, divoženky, vlkodlak a řada dalších tajemných postav vystupuje ve strašidelných pověstech.

Posluchači se díky poutavému, napínavému a přístupnému zpracování vybraných bájí a legend Adolfa Weniga, Josefa Pavla a dalších autorů mají možnost seznámit s magickými přízraky a také pověrami, které děsily naše předky. Audiokniha 25 strašidelných pověstí určených malým i velkým posluchačům.

„Překvapilo nás, jakou škálou strašidel se naši předkové děsili. Kromě čertů, vodníků nebo bludiček jsme narazili i na pověsti o vlkodlacích nebo upírech. Těm se ale říkalo můry. Velkou zajímavostí je takzvaný fext, v podstatě naše středoevropská obdoba mumie. A zatímco legend o vodnících máme řadu, o vodnici – hastrmance jsme objevili jen jedinou. České a moravské přízraky se vyskytují nejen na hradech a zámcích, ale i ve městech, vesnicích a lesích, takže pátrat po jejich stopách můžeme doslova na každém kroku. Budiž to tipem pro rodinné výlety do přírody, mimo zatím uzavřené památky,“ říká producent audioknihy Alan Piskač.

Strašidelné pověsti ze staré Prahy, Šumavy, Vysočiny, českých a moravských měst i hradů v excelentním podání. Jan Kanyza je považován za jednoho z nejcharismatičtějších českých herců a jeho výrazný a charakteristický hlas se skvěle hodí pro interpretaci historických text.

Celkový čas audioknihy 25 strašidelných pověstí je dvě hodiny a padesát devět minut. Vychází digitálně a jako CD-MP3.