Jana Plodková a Marián Mitaš: Hlavní hrdinové nové filmu Alice Nellis a Tomáše Mašína
Zdroj: herminapress

Jana Plodková a Marián Mitaš: Hlavní hrdinové nové filmu Alice Nellis a Tomáše Mašína

Vytvořeno dne 10.12.2021

Režisérka Alice Nellis se jako scénáristka poprvé pustila do příběhu s detektivní zápletkou. V hlavní roli se představí Jana Plodková a oblíbený slovenský herec, Marián Mitaš. Děj napínavého filmu Němá tajemství nesleduje jen vyšetřování vraždy, hlavním motivem jsou intriky, rodinné vztahy a život pod vlivem poruchy řeči tzv. afázie. Režie se chopil Tomáš Mašín, tvůrce úspěšného seriálu Ochránce.

 „Na scénáři jsem pracovala téměř rok. Jde o příběh, který v rámci kriminálního žánru zkoumá kvalitu lidského života a to, jak ji vnímáme. Co považujeme za život, který stojí za to žít,“ shrnuje námět filmu Alice Nellis. Podle Tomáše Mašína v sobě scénář k filmu kombinuje dramatický příběh, detektivku a lovestory. „Na scénáři mě zaujalo, že ústřední postavy jsou tři ženy a každá si řeší svůj díl viny a vztah k jednomu muži,“ popisuje.

Martin, veterinář, kterého hraje slovenský herec Marián Mitáš v důsledku těžkého úrazu ztratí možnost komunikovat se světem a svět s ním. Kolem však zůstaly všechny důležité ženy jeho života. Manželka Erika (Jana Plodková), maminka Dana (Milena Steinmasslová) a veterinářka Jana (Magdalena Borová), jejíž kůň způsobil Martinovi úraz. Právě ony vypráví Martinův příběh. Každá z nich má však svou verzi událostí. O vše se navíc začíná zajímat policie (Igor Chmela a Jan Révai). Martin je totiž mrtvý a někdo mu ke smrti pomohl. Postupné odhalování pravdy vede k nečekaným obratům, které spolu s divákem odkrývají vrstvu po vrstvě dlouho zamlčovaná traumata a rozplétají síť chytrých, malých lží.