Jana Švandová: Nešťastná láska ji přivedla k sebevražedným myšlenkám
Zdroj: herminapress

Jana Švandová: Nešťastná láska ji přivedla k sebevražedným myšlenkám

Vytvořeno dne 16.02.2022

Jana Švandová, herečka, která aktuálně září v seriálu ZOO, promluvila o svých prvních láskách i o tom, proč chtěla spáchat demonstrativní sebevraždu.

Video soubor

Zdroj: TV Prima

„To mi bylo asi třináct. Tenkrát na škole jsme si hodně dopisovali. Všechny spolužačky si dopisovaly s někým ze Sovětského svazu, a já jediná jsem dostala kontakt z Itálie. Dopisovala jsem si s Italem. Posílali jsme si pohledy. Ale přišel na to tatínek. Byl to voják, ten pohled mi roztrhal. Bál se, že by se provalilo, že si dcera píše s nějakým kontrarozvědčíkem, a tátu by vyhodili. Zakázal mi v tom pokračovat. A já, jak byla zoufalá, řekla jsem svým sestrám, že se jdu utopit, aby našim nic neříkaly, ale že budu sedět u Labe pod lípou. Tam jsem seděla asi dvě hodiny, pak přišli naši, dostala jsem pár facek, a tím moje láska skončila,“ vzpomíná na první lásku na dálku Jana Švandová. Ani druhá láska ale nebyla o moc šťastnější

„V patnácti jsem byla nešťastně zamilovaná. Tenkrát se konala pěvecká soutěž v Pardubicích a já jsem si říkala, že se přihlásím a že tomu klukovi, co mě nemiluje, dokážu, že něco umím, budu slavná a on pak přileze. Neuměla jsem ani slovo anglicky, ale naučila jsem se píseň You Are My Destiny. S prožitkem jsem to zazpívala a vyhrála jsem to. Přišel za mnou, že jsem byla dobrá. Poděkovala jsem mu a řekla, aby na mě nepískal pod oknem. Ale tenkrát tam byl Karel Šíp na vojně, kde měl kapelu, a do té kapely mě angažoval,“ prozradila Honzovi Dědkovi v jeho 7 pádech Jana Švandová, která je už takřka pětadvacet let šťastně vdaná za Pavla Satorie. Znají se tak dobře, že mohou sdílet jednu podprsenku. „Před dvěma lety každý vyráběl roušky. Byli jsme s manželem na chalupě a neměli jsme žádné. Neměli jsme doma nic, abych je mohla ušít. Napadlo mě udělat si roušky z podprsenky. Rozstříhala jsem jí, z ramínek jsem udělala ouška a vyrazili jsme do lesa. Škoda, že z toho nemám fotku, nevěřili byste, jak to bylo nádherný. Určitě bych vyhrála soutěž v rouškách,“ směje se herečka.