To je krása! Duet Štefana Margity a Michala Kindla vás dojme
Zdroj: Dagmar Malinová

To je krása! Duet Štefana Margity a Michala Kindla vás dojme

Vytvořeno dne 21.11.2020

Štefan Margita vydal před čtyřmi lety velmi úspěšné a Zlatou deskou Supraphonu již oceněné album X mas. Ke svátečnímu tématu se nyní vrací v novém duetu Duch Vánoc, k němuž složil hudbu a text zpěvák Michal Kindl, se kterým se zná od minulého roku, kdy se potkali na jednom pódiu při speciálním turné po českých a moravských divadlech.

„Oslovil jsem Michala, zda by mi napsal pár písní na mé připravované vánoční album, které plánuji vydat v příštím roce, a on už jich stihl napsat pět, které bych rád doplnil novými úpravami slavných evergreenů, jež také dříve nazpívali třeba Karel Gott či Barbra Streisand.  A právě Michalova autorská skladba Duch Vánoc nás oslovila natolik, že jsme se rozhodli poslat ji posluchačům již letos v podobě digitálního singlu a videoklipu,“ uvedl Štefan Margita. 

Michal Kindl dodal: „Je to pro mě čest. Tento rok je opravdu výjimečný, nikdy by mě nenapadlo, že k něčemu podobnému dojde. Beru to jako dar tam odněkud seshora. Se Štefanem navíc chystáme na jaro příštího roku společné koncertní turné, k němuž jsem napsal dalších patnáct písní. Velmi se těším na to, jak posluchači zareagují. Bude to něco úplně jiného a nového.“

Píseň Duch Vánoc zazní v podání obou protagonistů také třetí adventní neděli 13. prosince v rámci tradičního charitativního Adventního koncertu České televize, který se bude vysílat z Vyšehradu v 17:30 hodin na programu ČT1.